NASK stracił pozycję lidera

Od 1 marca 2006 home.pl obsługuje największą w Polsce liczbę domen internetowych z końcówką ’.pl’ – ponad 75 tysięcy. Firmie udało się wyprzedzić Naukową i Akademicką Sieć Komputerową, która jeszcze 4 lata temu była monopolistą w zakresie rejestracji i utrzymania domeny krajowej (.pl) oraz domen funkcjonalnych i regionalnych.

W lutym 2006 roku home.pl zarejestrowała blisko 10 000 nowych adresów internetowych, co jest najlepszym wynikiem w historii polskiego rynku internetowego. Średnia liczba rejestracji nowych domen internetowych w home.pl w ostatnich 3 miesiącach przekroczyła 6700. Firma szacuje, że do końca roku będzie obsługiwała co najmniej 120 tys. domen internetowych. Większość domen rejestrowanych jest przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

– Chcemy doprowadzić do dalszych trwałych obniżek cen usług rejestracji i utrzymania domen internetowych. Będziemy inwestować w rozwój tego segmentu rynku i promować wykorzystanie rozwiązań internetowych w biznesie – mówi Piotr Kapcio, dyrektor marketingu home.pl.

6 marca 2006 r. home.pl rozpoczęła nową akcję promocyjną umożliwiającą tanią rejestrację adresów internetowych w polskiej domenie krajowej oraz domenach funkcjonalnych i regionalnych. Akcja prowadzona pod nazwą ’Przebijamy cenę na wiosnę’ i oferuje możliwość rejestracji domen od 9.90 zł netto.

home.pl umacnia również swoją pozycję jako lidera rynku komercyjnych usług hostingowych w Polsce. Firma utrzymuje ponad 20 tys. serwerów wirtualnych i 200 tys. kont poczty elektronicznej. Ubiegłoroczne przychody firmy wyniosły 14 mln złotych i były o ponad 40 proc. wyższe niż w 2004 roku.

http://home.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top