Nasza-klasa.pl obchodzi drugie urodziny

Jeden z najpopularniejszych polskich serwisów internetowych obchodzi drugie urodziny. Nasza-klasa.pl zaistniała w polskim Internecie dokładnie dwa lata temu, 11. 11. 2006. Od tego czasu wspomnieniami wymieniło się ponad 15 milionów ludzi.

Maciej Popowicz, Paweł Olchawa, Michał Bartoszkiewicz oraz Łukasz Adziński w 2006 roku założyli serwis społecznościowy nasza-klasa.pl. W kilka dni po powstaniu portalu korzystało z niego przeszło tysiąc osób, po dwóch latach od uruchomienia w nk zarejestrowano ponad 19 milionów kont.

Nasza-klasa.pl w zamierzeniu miała być serwisem pozwalającym odnowić kontakty osobom, które uczęszczały do jednej klasy, ale straciły ze sobą kontakt. Dlatego też twórcy zaprogramowali unikalny system umożliwiający – najpierw odnajdywanie dawnych kolegów, a następnie łączenie się w wirtualne klasy. Idea „reunion” okazała się jednak niewyczerpującą potencjału serwisu. Obecnie portal zmierza w kierunku bycia platformą komunikacyjną, służąc nie tylko odnowieniu, ale także podtrzymaniu kontaktów.

Właścicielem portalu jest firma Nasza Klasa Sp. z o.o., powstała w 2007 roku. W październiku 2007 roku 20% udziałów w firmie nabył niemiecki fundusz European Founders, należący do braci Samwer. W styczniu 2008 właścicielem 70% udziałów w spółce stał się estoński Forticom. Firma posiada także społecznościowy serwis „One” działający na Litwie, w Łotwie i Estonii oraz 25% udziałów w rosyjskich „Odnoklassnikach”. Forticom jest częścią amerykańskiego funduszu Tiger Global. Firmą zarządza Arkadiusz Pernal, który w listopadzie 2008 objął w spółce stanowisko prezesa po dotychczas je sprawującym Macieju Popowiczu.

Obecnie nasza-klasa.pl jest liderem na polskim rynku internetowym pod względem ilości odsłon „klikanych” w ciągu miesiąca, a także pod względem czasu spędzanego na stronie – także w wymiarze miesięcznym.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top