Startuje naTemat.pl – internetowy projekt Tomasza Lisa

Opublikowano: 22 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Startuje dziś naTemat.pl, zapowiadany od dawna projekt internetowy Tomasza Lisa, który ma być „polskim Huffington Post”. Jak wyszło w praktyce?

Justyna Kowalczyk, Aleksander Kwaśniewski, Ryszard Petru, Agnieszka Holland, Janusz Palikot, Irena Eris, Borys Szyc, Andrzej Blikle – to tylko niektóre osoby publikujące od samego początku na łamach startującego dziś naTemat.pl. Docelowo w serwisie pisać ma ponad 170 najbardziej rozpoznawalnych osób w Polsce.

Startuje naTemat.pl – internetowy projekt Tomasza Lisa 1

W naTemat.pl liderzy opinii posiadają swoje własne miejsca do publikacji. Nie są to małe rubryki czy sekcje, ale ich własne blogi połączone z kontami w serwisach społecznościowych. Jednak ich rola ma nie ograniczać się jedynie do publikacji.

Dwudziestoosobowy zespół redakcyjny jest z nimi w stałym kontakcie, dzięki czemu mogą na bieżąco komentować najważniejsze wydarzenia krajowe i zagraniczne oraz dzielić się swoją opinią na dany temat z użytkownikami – przekonują twórcy serwisu.

Startuje naTemat.pl – internetowy projekt Tomasza Lisa 2

Zarówno Tomasz Lis jak i Tomasz Machała – prowadzący projekt – stawiają sobie za cel „redefinicję dziennikarstwa w internecie”. Rezygnują z „mainstreamowego wyścigu o newsy, stawiając na solidne i rzetelne treści, pogłębianie informacji oraz wywoływanie debat w istotnych sprawach”.

Żadna z publikowanych informacji w serwisie nie będzie anonimowa, podpisana będzie imieniem i nazwiskiem autora, dodatkowo opatrzona zostanie komentarzem eksperta z danej dziedziny. naTemat.pl to przede wszystkim medium informacyjno-publicystyczne traktujące o najważniejszych sprawach z zakresu gospodarki, polityki, kultury, nauki czy sportu – zapowiadają twórcy.

Serwis wyróżniać ma się także formą. Zastosowano w nim modułowy układ treści na stronie głównej. Codziennie strona główna może wyglądać inaczej. Twórcy obiecują, że nie będzie tu „mechanizmów generujących puste odsłony” np. mylnych tytułów treści. Postawiono na mocne wykorzystanie mediów społecznościowych, w tym systemu komentarzy Facebooka.

naTemat.pl jest wspólnym projektem Tomasza Lisa i grupy NextWeb Media, która odpowiada za część technologiczną i komercyjną serwisu.

Dawid ZarazińskiStartuje naTemat.pl – internetowy projekt Tomasza Lisa

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.