Netcamp o wojnach patentowych, rekrutacji w IT, wyszukiwarkach i zarządzaniu innowacjami

Już 18 października Fundacja Netcamp zaprasza na kolejne spotkanie IT w Szczecinie. Będzie mowa o w wojnach patentowych w branży IT, poszukiwaniach dobrego pracownika i robieniu kariery, działaniu wyszukiwarek internetowych oraz o zarządzaniu innowacjami w firmie i możliwościach pozyskania unijnego wsparcia.

Netcamp o wojnach patentowych, rekrutacji w IT, wyszukiwarkach i zarządzaniu innowacjami 1Agenda najbliższego Netcampa przedstawia się następująco:

Strategie i wojny patentowe – o co tak na prawdę w tym wszystkim chodzi? – Rafał Malujda

Apple, HTC, Samsung, RIM, Google, Motorola i wielu innych – to główni sprawcy współczesnych wojen patentowych. System ochrony własności intelektualnej został stworzony w określonym celu, „patent wars” mają również swój cel ale jest on zupełnie inny. Prezentacja odpowie na pytanie jaki jest aktualny stan tych wojen i do czego mogą one doprowadzić w przyszłości?

Jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w branży IT? – Marzena Zasińska-Igła, LSJ

Prezentacja o rekrutacji w branży IT dla pracodawcy i pracownika. Dlaczego tak wiele firm IT ma problemy z znalezieniem odpowiednich pracowników, jakie błędy popełnia się przy rekrutacji najczęściej? Jak przetrwać na rynku pracy w czasach kryzysu? Czym jest personal i employer branding oraz dlaczego jest tak ważny?

Czy łato jest zbudować nowego Google’a? – czyli jak działają wyszukiwarki internetowe – Paweł Spychalski

Google rządzi i dzieli na rynku wyszukiwarek internetowych od 14 lat. Wykończyło konkurencję, a teraz dzielnie walczy z nim Bing. Niestety nie zapowiada się, aby sytuacja miała się szybko zmienić. Dlaczego? Wyszukiwarka to niby prosta sprawa: okienko w które wpisujemy wyszukiwany tekst, silnik wyszukiwania pełnotekstowego, roboty przemierzające zakątki internetu i miliardy dolarów automagicznie pojawiające się na koncie bankowym. W tej prezentacji będzie o tym, dlaczego nie jest to takie proste.

Innowacja – strategiczne podejście do pomysłów – Hubert Dyba, RCIiTT

Czy innowacja zawsze jest kwestią przypadku czy przebłysku geniuszu? Nie, światowi liderzy do innowacji podchodzą w sposób zaplanowany, strategiczny. Celem prezentacji ma być zachęcenie do spojrzenia na działalność poprzez pryzmat innowacji oraz wykorzystanie podejścia Outcome-Driven Innovation do pracy nad innowacjami. Dowiemy się też czy program Inteligentny Rozwój oznacza więcej unijnych pieniędzy na innowacje i jakie pomysły będą finansowane?

Spotkanie odbędzie się w Free Blues Club (ul. Powstańców Wielkopolskich 20). Organizatorzy planują też transmisję online z wydarzenia. Po prezentacjach będzie czas na branżowe rozmowy przy pizzy. Partnerem październikowego Netcampa jest Technopark Pomerania, który w ramach projektu ICT Lab-Market wspiera współpracę nauki z biznesem.

Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć kto się wybiera na Netcampa warto również dołączyć do wydarzenia na Facebooku. Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie na stronie www.netcamp.pl.

Nasza Redakcja jest partnerem medialnym spotkań Netcamp.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top