Netcamp Tech nie tylko dla programistów

Już w czwartek 19 września o godz. 18:00, Fundacja Netcamp zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie IT w Szczecinie. Tym razem tematem będą narzędzia i technologie, które ułatwiają zapewnienie jakości i bezpieczeństwo tworzonego oprogramowania.

netcamp_logoProgram spotkania:

1. Zapewnienie wysokiej jakości procesu produkcji i utrzymania aplikacji Android – Radosław Kaczmarczyk, Mobica

Jak tworzyć aplikacje Android, aby były tym samym co klient zamówił, analityk zaprojektował, programista napisał, a przy tym spełniały niezwerbalizowane oczekiwania? Będzie mowa o sprawdzonych narzędziach i procedurach, które współtworzą proces produkcji aplikacji Android: IDE, systemy kontroli wersji, repozytoria, code review, testy jednostkowe i funkcjonalne, continuous integration & delievery, quality assurance, metodyka prowadzenia projektu. Jak z nich korzystać, aby były pomocne?

2. Continuous Integration na przykładzie programowania dla iOS – Maciej Sawicki, Polidea

Wykorzystując kilka projektów Open Source (Jenkins, Gradle) i kilka autorskich rozwiązań (razem tworzących open sourcowy projekt Apphance Flow, prelegent pokaże narzędzie przydatne w codziennej pracy zespołu developerskiego. Będzie o testach po każdym commicie, reakcjach na pojawiające się błędy, buildach i różnych wariantach jednej aplikacji w zorganizowany i automatyczny sposób.

3. Czy istnieje bezpieczny kod? Metody ataków, typowe błędy programistów oraz case study – Paweł Żal, Unizeto Technologies

Każda aplikacja jest narażona atak a co się z tym wiąże na spore straty finansowe. Z jakich jeszcze powodów warto dbać o bezpieczeństwo systemów IT?

Spotkanie Netcamp odbędzie się w Free Blues Club (Al. Powstańców Wielkopolskich 20). Dla osób które nie mogą wziąć osobiście udziału w wydarzeniu organizatorzy planują transmisję online na kanale YouTube.

Sponsorem spotkania jest Mobica a mecenasem Netcampa jest Miasto Szczecin. Po prezentacjach będzie czas na branżowe rozmowy przy piwie i afterparty. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć kto się wybiera na Netcampa warto dołączyć do wydarzenia na Facebooku i zaprosić swoich znajomych. Aby wziąć udział w spotkaniu wymagana jest rejestracja na stronie www.netcamp.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top