NetSprint bezpłatnie dla serwisów regionalnych

Opublikowano: 30 lipca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Serwis wyszukiwawczy NetSprint.pl, zainicjował program „Regionalne Serwisy Opiniotwórcze”, dzięki której internetowe serwisy regionalne zyskują możliwość bezpłatnego umieszczenia na swoich stronach profesjonalnej wersji wyszukiwarki NetSprint.

Oferta NetSprint adresowana jest do tych serwisów lokalnych, które charakteryzują się wysokim poziomem zawartości merytorycznej, częstym aktualizowaniem treści, przyjaznym sposobem nawigacji po serwisie oraz odpowiednią liczbą użytkowników. Otrzymują one możliwość wzbogacenia swoich funkcji o profesjonalną wersję wyszukiwarki NetSprint pozwalającą na przeszukiwanie zasobów całego polskiego Internetu.

Z naszych obserwacji wynika, że rośnie znaczenie portali regionalnych, które wielokrotnie mogą się pochwalić poziomem zasobów zbliżonym do serwisów ogólnopolskich – mówi Artur Banach z NetSprint.pl. Ich podstawowym atutem jest prezentowanie informacji lokalnych, których Internauci poszukują coraz częściej. Wierzymy, że serwisy regionalne będą dalej zyskiwać na popularności, dlatego też postanowiliśmy zaproponować nieodpłatne wzbogacenie ich funkcjonalności o nasz system wyszukiwawczy.

Podstawową korzyścią wynikającą z instalacji profesjonalnej wersji NetSprinta, w porównaniu do wersji amatorskiej (tzw „skin”), jest pełna możliwość dostosowania sposobu wyświetlania wyników do wyglądu danego serwisu. Pozwala to na precyzyjne wkomponowanie wyszukiwarki w szablon graficzny serwisu i zachowanie spójnego przekazu wizerunkowego.

Instalacja wyszukiwarki NetSprint jest czynnością bardzo prostą i ogranicza się do wklejenia odpowiedniego kodu w treść serwisu oraz dostosowania wyglądu wyników poprzez edycję odpowiednich plików CSS. Pozostałe prace związane z uruchomieniem wyszukiwarki przeprowadzane są po stronie NetSprint.pl

Jak pokazują pierwsze doświadczenia, inicjatywa ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli serwisów lokalnych. Z oferty skorzystało już kilkanaście serwisów miejskich. Przykładowe wdrożenia można zobaczyć pod adresami:

http://wirtualna.warszawa.pl
http://www.chojnice.info
http://www.koziolek.pl

Oferta obowiązuje do końca sierpnia. Serwisy, które z niego skorzystają do tego czasu, również później nie będą musiały wnosić żadnych opłat za korzystanie z NetSprinta.

Sylwester KozakNetSprint bezpłatnie dla serwisów regionalnych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.