NetSprint ma 5 lat

Firma NetSprint.pl obchodzi swoje 5 urodziny. Od początku swojej obecności w polskiej Sieci NetSprint obsłużył łącznie ponad 1 miliard 350 milionów zapytań internautów. Spółka systematycznie rozszerzała też zakres oferowanych przez siebie usług związanych z wyszukiwaniem. Na tle historii spółki bardzo dobrze prezentuje się ubiegły rok, w którym firma osiągnęła przychody na poziomie 1.700 tysięcy PLN oraz zyski brutto sięgające 165 tysięcy PLN. Oznacza to siedemdziesięcioprocentowy wzrost przychodów w stosunku do roku 2003.

'Piąte urodziny to dobra okazja do krótkiego podsumowania ubiegłego roku w naszej firmie’ – mówi Artur Banach, prezes NetSprint.pl – 'Na początku przebudowaliśmy serwis Netsprint.pl dzięki czemu Internauci zyskali możliwość przeszukiwania zasobów grafiki, bazy encyklopedii PWN oraz obszernego słownika języka angielskiego Ling.pl.

Firma udostępniła też unikalny w Polsce Netsprint Toolbar, który obok funkcji przeszukiwania różnych zasobów, umożliwia blokadę uciążliwych pop-upów. Wprowadziła też na rynek Lokalny Link Sponsorowany adresowany przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw działających na rynkach lokalnych. Pojawił się również litewski serwis wyszukiwawczy NetSprint.lt .

Firma zdobyła czołowe miejsca w prestiżowych konkursach. W kwietniu 2004 roku wyszukiwarka NetSprint została zwycięzcą IV edycji konkursu 'Teraz Internet’ w kategorii 'Baza danych, katalogi, wyszukiwarki’. W październiku natomiast zajęła siódme miejsce w kategorii Rising Stars prestiżowego rankingu Fast 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej przygotowanego przez międzynarodową firmę doradczą Deloitte.

'Udało nam się też utrzymać wysoką dynamikę wzrostu przychodów oraz odnotować zyski. Przychód spółki za rok 2004 wyniósł 1 691 tysięcy PLN (w porównaniu do około 1 000 tysięcy PLN w 2003 roku a zysk brutto 165 tysięcy PLN’ – kontynuuje Artur Banach.

2005 rok firma rozpoczęła od wprowadzenia systemu NetSprint Intranet – wyszukiwarki stworzonej na potrzeby firm i instytucji, które chcą usprawnić komunikację wewnętrzną i potrzebują precyzyjnego narzędzia do przeszukiwania swoich zasobów. 'Zakładamy, że będzie to jeden z naszym motorów wzrostu w bieżącym roku’- podkreśla Artur Banach

http://www.netsprint.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top