NetSprint.pl zwiększa przychody o 270%

Opublikowano: 21 lipca 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

NetSprint.pl zwiększył swoje przychody w pierwszym półroczu tego roku o ponad 270% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Spółka jednocześnie znacznie zwiększyła zyski. Głównym źródłem wzrostu są Linki Sponsorowane oraz rozwiązania wyszukiwawcze dla korporacji.

W pierwszym półroczu spółka wypracowała przychody w wysokości 1,719 mln zł, co stanowi ponad 270% wzrost w stosunku do wyników osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk brutto wyniósł 357 tys. zł. Dla przypomnienia – NetSprint.pl zamknął ubiegły rok zyskiem brutto w wysokości 180 tys. zł, przy przychodach 1,709 mln zł. Prognozy na cały rok 2005 zakładają przychody na poziomie 4,200 mln zł.

Artur Banach, Prezes Zarządu NetSprint.pl z zadowoleniem komentuje wyniki spółki – W ciągu 6 miesięcy osiągnęliśmy przychody na poziomie ubiegłego roku oraz podwoiliśmy zysk brutto. Motorem tak dużego wzrostu jest dynamicznie rosnąca sprzedaż Linków Sponsorowanych w sieci reklamowej NetSprint i WP oraz wprowadzenie do sprzedaży rozwiązań wyszukiwawczych dla korporacji.

– Cieszą nas dobre wyniki, ale zdajemy sobie sprawę, że w naszej branży kluczowym czynnikiem sukcesu jest nieustanny rozwój- kontynuuje Artur Banach – Dlatego też cały zysk przeznaczany jest na inwestycje. Stale powiększany zespół informatyków i intensywnie pracuje nad nowymi rozwiązaniami dla Użytkowników wyszukiwarki. Wierzymy, że pozwolą one nam systematycznie zwiększać naszą pozycję rynkową.

http://www.netsprint.pl

Sylwester KozakNetSprint.pl zwiększa przychody o 270%

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.