NetSprint w IDG oraz w WebExpress

Serwis miesięcznika PC World Komputer (pcworld.pl) jako pierwszy z serwisów online wydawnictwa IDG Poland S.A. rozpoczyna oferowanie swoim użytkownikom możliwości korzystania z wyszukiwarki NetSprint. W efekcie współpracy firm IDG Poland S.A. oraz NetSprint.pl sp. z o.o. Internauci mogą poszukiwać informacji w zasobach całego polskiego Internetu bezpośrednio z poziomu strony głównej pcworld.pl bez konieczności przechodzenia na witryny wyszukiwarek. W następnej kolejności NetSprint będzie ułatwiać wyszukiwanie na pozostałych witrynach IDG Poland S.A. (m.in. idg.pl, computerworld.pl, networld.pl, digit.pl, kinodomowe.idg.pl, internetstandard.pl, itpartner.pl).

„Wyszukiwarka NetSprint jest ważnym elementem uzupełniającym funkcjonalność naszych serwisów” – mówi Dariusz Sokołowski – szef sprzedaży on-line w IDG. „Jej wprowadzenie na nasze strony powinno zaowocować podniesieniem ruchu i tym samym zwiększeniem dostępnej powierzchni reklamowej. Niebagatelne znaczenie dla reklamodawców będzie miało precyzyjne targetowanie reklam związane z wynikiem wyszukiwania”.

„Rozpoczęcie współpracy z tak renomowanym Partnerem jak wydawnictwo IDG jest bardzo ważnym wydarzeniem dla naszego serwisu” – zauważa Artur Banach z NetSprint.pl – „Bardzo ważne dla nas są dotychczasowe dobre doświadczenia IDG w sprzedaży reklamy w Internecie.”

Na początku grudnia NetSprint rozpoczął sprzedaż reklamy tekstowej powiązanej z wynikami wyszukiwania. CTR przeprowadzanych dotychczas kampanii dochodzi do 12%. Reklamy wyświetlają się nie tylko na stronach serwisu NetSprint.pl, ale też na stronach Partnerów, korzystających z wyszukiwarki NetSprint. Oprócz IDG są to komunikator m.in. Gadu-Gadu, Biznesnet.pl, GSMonline.pl, E-biznes.pl oraz Korkonet.pl. Zwiększa to znacznie zasięg kampanii reklamowej przeprowadzanej w wyszukiwarce.

Wyszukwiarka NetSprint została również zaimplementowana w Dzienniku Internautów Web Express.
– Obecnie NetSprint to chyba najlepiej rokująca wyszukiwarka na polskim rynku internetowym. Dlatego z przyjemnością wykorzystamy produkt firmy XOR Internet na stronach Web Express – powiedział Piotr Cygan, redaktor naczelny dziennika Web Express.

http://www.pcworld.pl
http://www.weinfo.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top