Nexto wprowadza bibliotekę publikacji w chmurze

Nexto wprowadza wirtualną bibliotekę – funkcjonalność, która daje możliwość korzystania z książek zakupionych na Nexto z poziomu każdego urządzenia mobilnego z systemem Android. Kupiony w ramach Nexto.pl lub aplikacji Nexto ebook lub audiobook jest natychmiast dostępny na telefonie lub tablecie.

Działamy w myśl zasady: „kup raz, czytaj wszędzie” – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu NetPress Nexto wprowadza bibliotekę publikacji w chmurze 1Digital, spółki prowadzącej Nexto.pl. Niezależnie od tego, na ilu urządzeniach z Androidem masz zainstalowaną naszą aplikację, publikację kupioną w naszym sklepie możesz czytać na każdej z nich, bez ograniczeń – wyjaśnia Roszkowski.

Nexto rozbudowuje również ofertę ebooków dostępnych w aplikacji – ograniczoną w trakcie testów pierwszych wersji aplikacji – o ponad 1400 e-booków w formacie ePub (tekst czytanej książki elastycznie dopasowuje się do wielości ekranu). Nowe pozycje będą dodawane do katalogu głównie w tym formacie.

E-booka lub audiobooka z oferty Nexto można zakupić bezpośrednio z aplikacji lub tradycyjnie, na stronie nexto.pl. Publikacje można też dodawać samodzielnie, wgrywając je na kartę pamięci urządzenia, na którym zainstalowana jest aplikacja.

Planowane jest także wprowadzenie pełnej synchronizacji treści, zakładek oraz notatek. Dzięki takiemu rozwiązaniu, czytanie e-booka lub słuchanie audiobooka będzie można przerwać w dowolnym momencie i kontynuować na innym urządzeniu od tego momentu, w którym wcześniej lektura została przerwana. W przyszłości Nexto zamierza również zadbać o użytkowników telefonów iPhone, tabletów iPad oraz smartfonów z systemem Windows Phone 7. Synchronizacja treści będzie obejmować wszystkie te urządzenia.

Aplikację można pobrać poprzez Android Market, Samsung Apps lub ze strony mobile.nexto.pl, na której dostępne jest też demo aplikacji. Aplikacja jest systematycznie rozwijana i co kilka tygodni dodawane są nowe funkcjonalności oraz poprawiane błędy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry