Niezależny dostęp do internetu w portalu Gazeta.pl

Portal Gazeta.pl uruchamia nowy, niezależny, ogólnopolski numer dostępowy 020 9338 dla połączeń wdzwanianych do internetu. Usługa netGazeta jest efektem zawartej przez Agora SA z Energis Polska Sp. z o.o. umowy o współpracy.

NetGazeta to usługa dostępu do internetu, przeznaczona dla posiadaczy modemów analogowych i cyfrowych (ISDN). Korzystanie z numeru 020 9338 nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Nie trzeba podpisywać umów oraz płacić abonamentu. Użytkownik ponosi jedynie koszt połączenia telefonicznego do internetu, zgodnie z taryfą jego operatora telekomunikacyjnego.

– NetGazeta to także dodatkowe korzyści dla internautów. Łącząc się przez numer 020 9338 mają cały portal Gazeta.pl do swojej dyspozycji. Nie muszą np. płacić za dostęp do kodowanego archiwum portalu, w którym zgromadziliśmy ponad pół miliona tekstów oraz kilkaset zdjęć, plików graficznych i dźwiękowych. Nasza oferta bonusów będzie systematycznie wzbogacana – mówi Robert Stalmach, kierownik projektu w portalu Gazeta.pl

Z usługi netGazeta można skorzystać na dwa sposoby; poprzez ręczne wpisanie w ustawieniach sieciowych komputera numeru dostępowego 020 9338, loginu ppp i hasła ppp oraz pobierając ze strony www.netgazeta.pl program netGazeta Łącznik, który automatycznie skonfiguruje połączenie. Program ten ma dodatkowo wbudowaną funkcję ochrony przed niechcianymi przekierowaniami połączeń na kosztowne linie 0-700.

Ogólnopolski dostęp do internetu netGazeta korzysta z szerokopasmowej telekomunikacyjnej sieci szkieletowej i rozwiązań technologicznych Energis Polska.

– Użytkownicy netGazeta w trakcie łączenia się z internetem skorzystają z ogólnopolskiej sieci światłowodowej Energis Polska. Nasza sieć IP pozwala na bezpośredni dostęp do sieci wszystkich najważniejszych operatorów internetowych w Polsce, a dzięki łączom międzynarodowym również do zasobów internetowych największych sieci światowych. Zastosowane przy budowie sieci IP rozwiązania MPLS gwarantują wysoką jakość transmisji danych i niezawodność sieci – powiedział Tomasz Stępiński-Ustasiak, kierownik ds. współpracy z wirtualnymi dostawcami internetu w Energis.

http://www.netgazeta.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top