No, lepiej! – o informatyce na wesoło

Firma Novell wyprodukowała serię klipów o perypetiach pewnej pary i ich przyjaciela. Zadaniem filmów jest ukazanie nowych możliwości, jakie oferuje świat IT, a zarazem edukowanie o możliwych zagrożeniach i sposobach ich uniknięcia.
Ponieważ informatyka już dawno przestała być domeną specjalistów, filmy w lekkiej i zabawnej formie przybliżają na pozór trudne zagadnienia szerokiemu gronu odbiorców. W tym celu fabułę oparto na koncepcji „wojny płci”, co wpisuje się w popularne ostatnio wątki poruszane w takich produkcjach, jak „Kasia i Tomek”, „Testosteron” oraz „Lejdis”.

„Chcemy opowiedzieć o naszych produktach w przystępny dla ludzi sposób, pokazać ich zalety jednocześnie rozbawiając widzów historiami, które znają ze swojego własnego codziennego życia” – mówi Rafal Kruschewski, marketing manager Novell Polska. „Jest to nowatorski pomysł promocyjny. Do tej pory firmy promujące się za pomocą wideo w polskiej sieci korzystały albo z istniejących już filmów reklamowych albo do sieci wpuszczały ich nieocenzurowaną wersję. Tym razem mamy do czynienia z wyprodukowaniem całego serialu poruszającego różne zabawne damsko-męskie perypetie w codziennym życiu.”

Produkcją filmów zajęła się firma Enterplay Sp. z o.o. znana już z działań wideo w polskiej sieci. „Przy pracy nad produkcją skupiliśmy się przede wszystkich nad efektem komediowym zdając sobie sprawę, że jeśli rozśmieszymy widza, to ten zechce przesłać film dalej”, mówi Adam Warzyszyński, prezes zarządu.

Co tydzień będzie miała miejsce premiera kolejnego odcinka serialu, a wszystkie filmy będzie można zobaczyć na specjalnej stronie poświęconej akcji.

www.nolepiej.pl

Informacje o firmie Novell
Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) dostarcza światowej klasy oprogramowanie i usługi oparte na produktach open source i technologiach komercyjnych wykorzystujących otwarte standardy. Pomaga klientom w zarządzaniu, upraszczaniu, zabezpieczaniu i integrowaniu systemów informatycznych w celu obniżania stopnia złożoności i kosztów posiadania infrastruktury IT. Oferuje ponadto szkolenia i wsparcie techniczne.
Więcej informacji: http://www.novell.com, http://www.novell.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top