Nokia pokazuje nowe smartfony [wideo]

Podczas wczorajszej konferencji Nokii zaprezentowane nowe modele smartfonów. Na rynku zdominowanym przez urządzenia z systemami iOS i Android firma chce się „kolorowo” wyróżnić.

Pierwszą z zaprezentowanych wczoraj nowości jest Nokia Lumia 920. Wyposażony w 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 1280×768 pikseli telefon ma być jednym z najważniejszych urządzeń działających w oparciu o system Windows Phone 8. Pod obudową dwurdzeniowy procesor Qulacomm Snapdragon S4 z taktowaniem 1,5 GHz i 32 GB miejsca na dane.

Nokia pokazuje nowe smartfony [wideo] 1

Ciekawie zapowiada się możliwość bezprzewodowego ładowania smartfona oraz moduł komunikacji zbliżeniowej NFC, umożliwiający m.in. dokonywanie telefonem płatności. Nokia Lumia 920 to także technologia PureView przy 8-megapikselowej matrycy i możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p.

Wyróżnikiem urządzenia ma być także m.in. Nokia City Lens. Aplikacja wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną do prezentowania znajdujących się w pobliżu restauracji czy sklepów.

Nokia nie podała konkretów jeśli chodzi o czas premiery – telefon ma ukazać się na rynku pod koniec roku – i cenę urządzenia.

http://www.youtube.com/watch?v=8Q8tlSDpVDI&feature=plcp

Drugą zapowiedzianą nowością jest Nokia Lumia 820, młodszy brat wyżej opisanego modelu. Ma 4,3-calowy ekran, 8 GB przestrzeni na dane, 1,5 GHz dwurdzeniowy procesor. Smartfon ma 8-megapikselowy aparat i także potrafi nagrywać filmy w technologii full HD (1080p). Do tego wiele wymiennych kolorów obudowy.

http://www.youtube.com/watch?v=fOpLINXx_GE&feature=plcp

Podczas konferencji ogłoszono również, że do Windows Phone 8 dodana zostanie możliwość robienia zrzutów ekranu.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry