Nordea i LG Petro Bank stawiają na intranetowy Help-Desk

Opublikowano: 28 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

The Polished Group (TPG), należąca do grupy Prokom Internet, podpisała umowę z LG Petro Bank na wdrożenie i utrzymanie internetowego systemu Help-Desk. System ma usprawnić pracę działu serwisu technicznego w LG Petro Bank, a także – po zakończeniu fuzji rozpoczętej w październiku zeszłego roku – w Nordea Bank Polska.

Autorski system BTS (Bug Tracking System) zostanie zainstalowany w centrali LG Petro Bank w Łodzi, po czym – za pośrednictwem sieci intranetowej – udostępniony w pierwszym etapie wszystkim pracownikom banku. Za pośrednictwem BTS’a będą oni mogli informować dział serwisu technicznego o różnego rodzaju problemach, takich jak np. awaria drukarki czy komputera. W drugim etapie przy pomocy systemu będą również obsługiwane zgłoszenia od klientów banku, którzy korzystają z usług związanych z bankowością elektroniczną (Home Banking).

„Dzięki systemowi BTS będziemy mogli znacznie przyśpieszyć i usprawnić proces usuwania zgłaszanych awarii, monitorować ich przebieg, eliminować najbardziej zawodny sprzęt, analizować najczęściej zgłaszane problemy i stworzyć bazę wiedzy zawierającą metody ich usuwania. Jestem przekonany, że wdrożenie systemu przyczyni się również m.in. do zminimalizowania czasu przestojów związanych z awariami i skrócenia czasu reakcji na zapytania naszych Klientów, a co za tym idzie – jeszcze większego ich zadowolenia.” – mówi Wojciech Syrek-Gerstenkorn, Dyrektor Departamentu Informatyki i Telekomunikacji w LG Petro Bank.

Zgłoszenia do systemu BTS będą przyjmowane za pomocą specjalnego internetowego formularza, który będzie tworzony przez administratora systemu. Dostęp do formularza będą mieli wyłącznie uprawnieni użytkownicy. Każdy z nich będzie miał założone konto w systemie, dzięki czemu oprócz zgłaszania swoich uwag, będzie również mógł na bieżąco monitorować postęp prac nad rozwiązywaniem zgłoszonego problemu.

System będzie automatycznie informował o wpłynięciu nowego zgłoszenia powiadamiając o tym fakcie odpowiedniego pracownika Help-Desk’u. Ten zdiagnozuje problem i wybierze najbardziej kompetentną osobę do jego rozwiązania. Po usunięciu usterki system ponownie automatycznie powiadomi o tym wszystkie zainteresowane strony. Cały ten proces będzie w pełni archiwizowany i łatwy do monitoringu dzięki dostępnym w systemie raportom.

http://www.tpg.pl

Sylwester KozakNordea i LG Petro Bank stawiają na intranetowy Help-Desk

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.