Nowa edycja Microsoft Office XP na prywatne potrzeby nauczycieli, studentów i uczniów

Opublikowano: 7 stycznia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma Microsoft poinformowała o specjalnej ofercie dotyczącej pakietu Microsoft Office XP Standard, a skierowanej do nauczycieli, studentów i uczniów polskich szkół. Osoby objęte promocją mogą od początku stycznia 2002r. zakupić specjalną wersję pakietu biurowego Office XP – Microsoft Office XP Standard, Edycja dla nauczycieli, studentów i uczniów, w specjalnej cenie – około 499 PLN brutto*. Stanowi to ok. 20% normalnej ceny rynkowej tego produktu.

Oferta firmy Microsoft przeznaczona jest wyłącznie na potrzeby prywatne szeroko pojętego rynku edukacyjnego. Pakiet Microsoft Office XP Standard, Edycja dla nauczycieli, studentów i uczniów dostępny jest wyłącznie dla osób prywatnych, do wykorzystywania w prywatnych (nie komercyjnych) celach. Oferta skierowana jest do nauczycieli kontraktowych, akademickich, uczniów szkół podstawowych, licealnych oraz studentów studiów dziennych i zaocznych.

„Microsoft systematycznie wprowadza specjalne oferty i promocje zarówno dla organizacji edukacyjnych, jak i nauczycieli, uczniów i studentów. W ten sposób chcemy przygotować kolejne pokolenia do pracy zawodowej, w której najprawdopodobniej będą korzystać z najpopularniejszego w Polsce i na świecie pakietu biurowego, jakim jest Microsoft Office” – powiedział Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft. „Wprowadzając specjalną edycję Microsoft Office XP zaoferowaliśmy najnowszy pakiet, po niezwykle atrakcyjnej cenie. W ten sposób chcemy umożliwić uczniom, studentom i nauczycielom dostęp do najnowszych technologii.” – dodał Tomasz Bochenek.

„Polska jest jedynym krajem w regionie Europy Wschodniej, gdzie została wprowadzona lokalna wersja pakietu Microsoft Office XP Standard dla nauczycieli, studentów i uczniów” – powiedział Jacek Maslinski, odpowiedzialny za aplikacje biurowe w polskim oddziale Microsoft. „Jest to tym ważniejsze, że produkt ten dostępny jest jedynie w 16 wersjach językowych i jedynie w wybranych krajach. Uważamy, że w Polsce niezwykle ważne jest umożliwienie dostępu młodym ludziom do najnowszych rozwiązań, aby w przyszłości mogli bez problemu korzystać z komputerów w pracy.” – dodał Jacek Maśliński

Microsoft Office XP Standard, Edycja dla nauczycieli, studentów i uczniów Microsoft Office XP Standard, Edycja dla nauczycieli, studentów i uczniów obejmuje pełną wersję Word 2002, Excel 2002, Outlook 2002 i PowerPoint 2002.

Program Microsoft Word 2002 jest jednym z najdoskonalszych programów do tworzenia dokumentów. Funkcje programu, takie jak tagi inteligentne, okienka zadań, a także ulepszona technologia formatowania, ułatwiają tworzenie profesjonalnych dokumentów. Przeglądanie i edytowanie dokumentów podczas pracy zespołowej zostało usprawnione dzięki dołączonym funkcjom współpracy. Większa niezawodność umożliwia odzyskanie wszystkich danych w przypadku ich stracenia. Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych programów pakietu Office XP — program Word 2002 zwiększa efektywność pracy.

Arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel 2002, umożliwia szybkie tworzenie, analizowanie i udostępnianie istotnych danych. Nowe funkcje, jak tagi inteligentne i okienka zadań, upraszczają wielokrotnie powtarzane czynności. Ulepszone narzędzia usprawniają proces przeglądu dokumentów podczas pracy zespołowej. Funkcje służące do odzyskiwania danych eliminują możliwość ich utracenia. Natomiast odświeżalne kwerendy pozwalają na zintegrowanie szybko zmieniających się danych z sieci Web lub innego źródła.

Wielofunkcyjny program służący do komunikacji i planowania – Microsoft OutlookŽ 2002 oferuje nowe i ulepszone rozwiązania, które zwiększają wydajność i ułatwiają współpracę z innymi użytkownikami. Obsługa wielu kont e-mail, włączając system MSNŽ HotmailŽ, ułatwia zarządzanie informacjami. Funkcje, takie jak Proponowanie nowego terminu lub Harmonogramy grupy pozwalają na szybkie koordynowanie planów zespołu.

Dzięki prostym w obsłudze narzędziom do tworzenia profesjonalnych prezentacji, program Microsoft PowerPointŽ 2002 stał się jednym z najbardziej popularnych sposobów prezentowania informacji. Nowe funkcje sprawiają, że program ten jest jeszcze doskonalszy i prostszy. Te funkcje to między innymi tagi inteligentne, okienka zadań oraz ulepszona obsługa diagramów, obrazów, animacji oraz tekstu. Nowa funkcja współpracy umożliwia gromadzenie i opracowywanie danych wprowadzanych przez członków zespołu oraz udostępnianie im gotowych prezentacji. Ulepszona funkcja odzyskiwania danych zapewnia, że w przypadku utraty danych nie będzie potrzeby wprowadzania ich od nowa.

Pakiet Microsoft Office XP Standard, Edycja dla nauczycieli, studentów i uczniów jest dostępny w sprzedaży od początku stycznia u wszystkich partnerów sprzedających oprogramowanie Microsoft.

* Cena ustalona przy kursie 1 USD = 4,2 PLN

http://www.microsoft.com/poland

Sylwester KozakNowa edycja Microsoft Office XP na prywatne potrzeby nauczycieli, studentów i uczniów

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.