Nowa inwestycja Microsoft w Polsce

Firma Microsoft poinformowała o planach uruchomienia w Warszawie Centrum Inżynierii Oprogramowania, które będzie ośrodkiem wspomagającym biura firmy w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Nowa inwestycja w Polsce została dziś ogłoszona przez przebywającego z wizytą w Polsce Billa Gatesa, Prezesa Rady Nadzorczej i Głównego Architekta Oprogramowania Microsoft Corporation. Centrum Inżynierii Oprogramowania będzie ośrodkiem zapewniającym obsługę techniczną systemów i aplikacji biznesowych wykorzystywanych przez firmę Microsoft i jej partnerów z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Jednym z głównych zadań ośrodka będzie usprawnienie współdzielenia danych pomiędzy oddziałami firmy Microsoft i ponad 3 tysiącami jej partnerów.

Ośrodek stanie się pierwszym Centrum Doskonalenia Microsoft SharePoint na świecie.

Zatrudnieni w nim eksperci będą pomagać oddziałom Microsoft i partnerom firmy w budowaniu coraz bardziej zaawansowanych aplikacji przeznaczonych do pracy zespołowej.

'Na siedzibę nowego Centrum Inżynierii Oprogramowania wybraliśmy Warszawę, ponieważ w Polsce panuje klimat sprzyjający inwestycjom – rozwija się przemysł, polepsza infrastruktura. Polska ma doskonale wykształconych informatyków i specjalistów z wielu dziedzin.’ – powiedział Bill Gates. – 'Informatyka jest siłą napędową rozwoju gospodarczego w Europie Środkowowschodniej, a Microsoft planuje długofalowe inwestycje w tym regionie.’

Początkowo w centrum zatrudnionych zostanie 15 specjalistów, w ciągu roku liczba ta wzrośnie do co najmniej 40. Microsoft zatrudnia obecnie w Polsce 150 osób, a ponad 12 tys. w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

http://www.microsoft.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top