Nowa Motoryzacja w portalu INTERIA.PL

Opublikowano: 29 stycznia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi:

Portal INTERIA.PL udostępnił użytkownikom nową, rozbudowaną i bardziej przejrzystą wersję Serwisu Motoryzacja, jednego z najdłużej istniejących serwisów tematycznych portalu. Głównymi przyczynami zmian były potrzeba zapewnienia użytkownikom lepszego dostępu do treści oraz konieczność dostosowania serwisu do potrzeb bardziej wymagających, starszych i lepiej wykształconych użytkowników.

Najbardziej widoczne zmiany dotyczą nawigacji. Wprowadzona została nowa, pozioma belka nawigacyjna, zawierająca łącza do najważniejszych działów serwisu. Powiązane z nią jest zmodyfikowane menu, pojawiające się w lewej części strony, automatycznie dostosowujące się do tematyki artykułów, jakie przegląda w danym momencie użytkownik. Ma to zapewnić użytkownikom jak najmniej problemów ze znalezieniem interesującego ich działu. Służy temu też otaczanie konkretnej wiadomości informacjami pokrewnymi tematycznie, a nie jak dotychczas najnowszymi doniesieniami z różnych dziedzin motoryzacji.

Ulepszony został też graficzny wymiar serwisu. Artykuły zostały uatrakcyjnione większą liczbą zdjęć, a na stronie głównej serwisu pojawiają się dodatkowo trzy mniejsze zdjęcia dotyczące trzech dodatkowych kategorii – Premiery, Producenci i Prototypy. Zmiany dotknęły również galerii zdjęć prezentowanych na stronach Motoryzacji. Obecnie jedno ze zdjęć z najnowszej galerii występuje zawsze na głównej stronie serwisu.

Zmiany objęły nie tylko wygląd i nawigację, ale również zaowocowały większą ilością wiadomości pojawiających się na stronie głównej serwisu i w poszczególnych jego działach. Rozbudowane zostały m.in. podserwis Motosport (http://motosport.interia.pl/) poświęcony informacjom ze świata rajdów i wyścigów, dział Tuning dotyczący przeróbek samochodów, Mototapety czyli zbiór motoryzacyjnych tapet na pulpit komputera, oraz dział MotoFelieton, w którym autorzy wytykają głupotę ludzi oraz przepisów, zwracają uwagę na problemy kierowców oraz dostarczają rozrywki poruszając z natury śmieszne lub kontrowersyjne tematy.

W Serwisie pojawił się zupełnie nowy dział Ciekawostki, cieszący się dużą popularnością wśród użytkowników i chętnie przez nich komentowany. Swoje stałe miejsce znalazły też cyklicznie organizowane konkursy. W trwającym do końca stycznia wygrać można Renault Megane II na dwa tygodnie, tydzień i weekend jazdy testowej. Kolejne edycje konkursu przewidziane są na luty i marzec 2003 r.

http://motoryzacja.interia.pl

Sylwester KozakNowa Motoryzacja w portalu INTERIA.PL

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.