Nowa odsłona portalu CodeGuru.pl

Microsoft zaprezentował nową odsłonę portalu CodeGuru zwiększającą atrakcyjność witryny skierowanej do polskojęzycznych programistów .NET

i poszerzającą jej funkcjonalność. Portal jest tworzony przez użytkowników, którzy samodzielnie decydują o jego kształcie i zawartości. W ramach witryny dostępne są artykuły techniczne, forum dyskusyjne, oferty pracy oraz wiele innych informacji dotyczących nowości technologicznych i oprogramowania. Na portalu zarejestrowanych jest już ponad 19 tysięcy użytkowników, a łącznie odwiedziło go ponad milion osób.

W sobotę, 4 marca, Tomasz Bochenek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Microsoft na region Europy Środkowo-Wschodniej, spotkał się ze studentami i miłośnikami oprogramowania, którzy stanowią społeczność CodeGuru.pl. W spotkaniu zorganizowanym w Warszawie wzięło udział ponad 70 osób, użytkowników i twórców portalu. Najaktywniejsi z nich otrzymali nagrody, m.in. Windows XP Home i Professional Edition oraz Visual Studio. Tomasz Bochenek podkreślił, że portal rozwija się bardzo dynamicznie – w ciągu kwartału zarejestrowało się ponad 3000 nowych użytkowników, a od listopada 2005 roku zanotowano już ponad 1,2 mln wizyt. Twórcy portalu współpracują z wieloma firmami w zakresie ofert pracy dla programistów, na stronie prezentowane są także nowości wydawnicze oraz materiały na temat nowych technologii oraz aktualnego wsparcia technicznego.

‘Nad nową wersją portalu CodeGuru.PL v3 pracowało 25 zespołów, 60 programistów oraz 20 testerów. W projekcie brali udział studenci i absolwenci z najlepszych polskich uczelni. Portal pracuje dzięki 350 tysiącom linii kodu w języku C oraz 1200 procedurom składowanym i 170 tabelom

w bazie danych SQL Server. Potrzebne informacje oraz pomoc znajdzie tu zarówno początkujący programista-amator, jak i zaawansowany profesjonalny programista pracujący nad skomplikowanymi projektami’ – mówi Artur Żarski z polskiego oddziału Microsoft.

Na portalu CodeGuru.pl działa comiesięczny konkurs artykułów, w którym zwycięzcą jest osoba, która uzyska w danym miesiącu najlepszą ocenę recenzentów. Aktywnie uczestnicząc w życiu portalu, publikując artykuły, projekty, udzielając się na forum i działając w społecznościach, użytkownicy mają możliwość zbierania punktów, które później można wymienić na atrakcyjne prezenty: książki, vouchery na egzaminy certyfikacyjne Microsoft oraz drobne gadżety.

http://www.codeguru.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry