Nowa odsłona serwisu Motoryzacja INTERIA.PL

W portalu INTERIA.PL zadebiutowała dziś odmieniona wersja serwisu Motoryzacja. Przy projektowaniu nowego oblicza witryny oparto się na szablonie zastosowanym w zmodyfikowanych ostatnio Faktach INTERIA.PL.
Do najbardziej zauważalnych zmian na stronie głównej Motoryzacji w INTERIA.PL należy zwiększenie przejrzystości publikowanych treści, polepszenie prezentacji poszczególnych działów serwisu oraz poprawa ekspozycji zdjęć, uzupełniających treści poruszane w artykułach. Z myślą o większej wygodzie nawigacji, w menu głównym serwisu zostały na pomarańczowo wyodrębnione tzw. „sekcje ekstra” (Motosport, Galerie, Multimedia, Prawo jazdy i Na luzie), a w dziale poświęconym testom samochodów używanych został dodany praktyczny podział wg marek. Użytkownicy zyskali też możliwość komentowania i oceniania zdjęć oraz tekstów.

Obok modyfikacji estetyczno-funkcjonalnych, w nowej Motoryzacji wprowadzono zmiany w zakresie zawartości. Serwis wzbogacił się o kategorię Pierwsza jazda oraz o Autokatalog, stanowiący kompendium wiedzy o cenach, wyposażeniu i promocjach nowych samochodów, dostępnych na polskim rynku. Korzystając z Autokatalogu internauta może zapoznać się ze standardowym wyposażeniem konkretnych modeli oraz cennikami dodatkowego wyposażenia. Dzięki kalkulatorowi szybko wyliczy cenę samochodu doposażonego według wskazanych preferencji, a gdy będzie chciał rozwiać wątpliwości co do ostatecznej decyzji, może wspomóc się tabelą, ułatwiającą porównanie cech wybranych modeli.

Nowa wersja serwisu Motoryzacja INTERIA.PL powstała zgodnie z wytycznymi WAI (Web Accessibility Initiative). Jest też zgodna ze specyfikacją XHTML 1.0, uznaną obecnie za jeden z najnowocześniejszych standardów tworzenia stron WWW. Dla użytkownika fakt ten przekłada się m.in. na zauważalne przyspieszenie tempa ładowania się strony oraz większą poprawność jej wyświetlania.

Według najnowszych wyników badania Megapanel PBI/Gemius w czerwcu br. serwis Motoryzacja INTERIA.PL odwiedziło 1,2 mln użytkowników.

www.interia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top