Nowe działy w serwisie Students.pl

Należący do Axel Springer Polska serwis www.Students.pl wprowadza nowe działy tematyczne. Sekcja Karieropedia pomoże studentom w planowaniu zawodowej przyszłości, a dział Sesja ułatwi im przygotowania do egzaminów.

Karieropedia (www.students.pl/centrum-karier/kultura/karieropedia) to internetowe centrum wiedzy o rynku pracy dla studentów i absolwentów wyższych uczelni. Serwis oferować będzie praktyczne porady – jak czytać oferty pracy, czego oczekiwać od studenckich biur karier, co powinny zawierać umowy z pracodawcą i jak zbadać swoje zawodowe predyspozycje. Użytkownicy znajdą w nim również artykuły o praktykach studenckich i pracy w czasie studiów, informacje o warunkach zatrudniania studentów oraz instrukcje ułatwiające przygotowanie idealnego CV i listu motywacyjnego.

Kompendium wiedzy o karierze uzupełni kalendarz targów pracy i praktyk, Dni Kariery i innych wydarzeń ważnych dla studentów poszukujących zatrudnienia. Na stronach serwisu znaleźć można również ogłoszenia o pracy i profile pracodawców, czyli informacje o firmach, w których warto złożyć CV.

Kolejną nowością w serwisie Students.pl jest dział Sesja (www.students.pl/wokol-studiow/kultura/sesja), który pomaga studentom przebrnąć przez semestralne egzaminy. Sekcja zawiera specjalną platformę służącą do wymiany plików, notatek, analiz i skryptów. Portal oferuje również unikalne narzędzie – Studenckie SOS, dzięki któremu użytkownik może zadać pytanie, a następnie wybrać kierunek studiów lub uczelnię, której studenci to pytanie otrzymają i pomogą w rozwiązaniu naukowego problemu.

W dziale Sesja poczytać można o skutecznych metodach uczenia się, sposobach radzenia sobie ze stresem i prawidłowej diecie w czasie wytężonego wysiłku umysłowego. Redakcja portalu stworzyła również miejsce, w którym użytkownicy mogą dzielić się anegdotami związanymi z ich egzaminami. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.

Students.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top