Nowe Fakty INTERIA.PL

Do dyspozycji użytkowników portalu INTERIA.PL została oddana wersja beta nowego serwisu Fakty. Jego obecne oblicze to przede wszystkim przejrzysta nawigacja, postawienie na ekspozycję ilustracji i unowocześnienie mechanizmu oceny zamieszczanych materiałów.
Debiut nowych Faktów INTERIA.PL (http://beta.fakty.interia.pl/) poprzedziły kilkumiesięczne badania i analizy oraz testy wewnętrzne, w których uczestniczyła wybrana grupa użytkowników. Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych w ich następstwie stało się uporządkowanie nawigacji, która została oparta o menu poziome. Projektując nowe Fakty zdecydowano się na typ nawigacji zbliżonej do rozwiązań stosowanych w prasie tradycyjnej. Internauta, podobnie jak czytelnik gazety, ma do wyboru dziewięć klarownie wydzielonych głównych kategorii tematycznych (Kraj, Świat, Biznes, Sport, Rozrywka, Nauka, Zdrowie, Ciekawostki i Prasa) oraz działy ekstra (Galerie, Tylko u nas i Felietony).

Zauważalną zmianą jest zastosowanie nowego szablonu, sprzyjającego poprawie prezentacji materiałów graficznych, a także wprowadzenie ulepszonego mechanizmu oceniania zamieszczanych materiałów, dzięki któremu użytkownicy mają większy wpływ na wybór eksponowanych zdjęć i tekstów.

W nowych Faktach częściej pojawiają się odnośniki do wybranych treści i narzędzi pochodzących z innych serwisów INTERIA.PL, w większym niż dotychczas stopniu sięga się  też po materiały z zewnątrz, czego wyrazem jest obecność tekstów z tygodnika Polityka.

Nowa wersja Faktów powstała zgodnie ze specyfikacją XHTML 1.0, uznaną obecnie za jeden z najnowocześniejszych standardów tworzenia stron WWW. Dla użytkownika fakt ten przekłada się m.in. na zauważalne przyspieszenie tempa ładowania się strony oraz większą poprawność jej wyświetlania.

– Mamy już za sobą wstępny etap przebudowy serwisu, polegający na wprowadzeniu nowoczesnego, bardziej funkcjonalnego layoutu – wyjaśnia szef Faktów, Krzysztof Fijałek. – Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem zmian zmierzających do podniesienia interaktywności Faktów i wyraźnego wzbogacenia zasobów serwisu, m.in. o materiały multimedialne – dodaje.

Według najnowszych wyników badania Megapanel PBI/Gemius w marcu br. Fakty INTERIA.PL, stanowiące kluczowy element serwisów informacyjnych portalu, odwiedziło 1,8 mln użytkowników. Serwisy informacyjne należące do INTERIA.PL zanotowały najwyższy wzrost liczby użytkowników (12,3 % w stosunku do lutego br.) w grupie najpopularniejszych polskich internetowych serwisów informacyjnych.

www.interia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top