Nowe GG z zewnętrznymi aplikacjami

Producent komunikatora GG udostępnił katalog aplikacji zewnętrznych. Twórcy aplikacji zyskiwać mają narzędzie, a użytkownicy dostęp do przydatnych rozszerzeń.

Użytkownicy GG mogą już wybierać spośród bezpłatnych rozszerzeń do komunikatora, dostępnych po uruchomieniu najnowszej wersji aplikacji: pogoda, program kin z całego kraju, horoskop, rysownik – tablica do wspólnego rysowania online, alarm, słownik językowy, gry (w tym logiczno-zręcznościowa gra Piaskozamek). Pasek z aplikacjami można jednym kliknięciem wysuwać i chować z boku listy kontaktów. Dodatkowo użytkownik sam decyduje o ich kolejności, dowolnie rozbudowując komunikator lub też usuwając wybrane aplikacje w razie potrzeby.

Z potencjału rozszerzeń zdecydowali się skorzystać wydawcy internetowi: AutoCentrum.pl, Bankier.pl, GryOnline.pl, Interia.pl (Ding), Onet.pl (Zapytaj.onet.pl), PC World, Polskie Radio, Radio ZET, WP.pl. Przygotowali własne aplikacje, które można bezpłatnie instalować.

Nowe GG z zewnętrznymi aplikacjami 1

Nowe GG z zewnętrznymi aplikacjami 2

Rozwiązaniem, na którą szczególną uwagę zwraca producent GG jest natychmiastowa komunikacja, czyli działanie GG w czasie rzeczywistym, w tle. Wykorzystując tę zaletę aplikacje przygotowane dla GG są cały czas aktywne. Przykładowo: jeśli kurs interesującej spółki giełdowej osiągnie wpisaną przez użytkownika cenę, komunikator powiadomi o tym, podobnie jak powiadamia o wiadomościach od znajomych.

Tworzenie aplikacji odbywa się dzięki otwartemu API. Na jego bazie możliwe jest tworzenie zarówno zaawansowanych, jak i prostych funkcjonalności, np. połączenie bloga z GG. Już wkrótce GG zaprezentuje aplikację dla blogerów, na przykładzie aplikacji dla blogera Kominka.

Zakres zastosowań kolejnych aplikacji jest praktycznie nieskończony i zależy tylko od wyobraźni ich twórców.

Nowe GG z zewnętrznymi aplikacjami 3

Nowe GG z zewnętrznymi aplikacjami 4

Nowe GG z zewnętrznymi aplikacjami 5

Zaletą aplikacji w GG ma być ich dostępność, zgodnie ze strategią rozwoju komunikatora. Zainstalowana raz aplikacja jest dostępna dla użytkownika pod danym numerem GG, bez względu na to, czy zaloguje się on w wersji GG na komputer, przeglądarkę czy w komórce. Różnice mogą jedynie wynikać z ograniczeń systemów mobilnych. GG z katalogiem aplikacji dla telefonów z systemem Android zostanie udostępnione dzisiaj. Wersja na iOS (iPhone) pojawi się w najbliższych dniach.

Wprowadzanym zmianom w GG towarzyszy kampania reklamowa, największa w dotychczasowej historii komunikatora.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry