Nowe łącze Home.pl

home.pl, dostawca usług internetowych, rozbuduje infrastrukturę telekomunikacyjną w oparciu o sieć i usługi GTS Polska.

home.pl wydzierżawi od GTS Polska dedykowane łącze klasy STM1 (155 Mb/s) w relacji Warszawa – Szczecin. Wysoka przepustowość łącza o gwarantowanej prędkości transmisji danych korzystnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa danych Klientów usług hostingowych home.pl. Nowe łącze zostanie komercyjnie uruchomione 1 lutego.

Dane klientów home.pl przechowywane są w 2 niezależnych centrach danych ulokowanych w Warszawie i Szczecinie. Kompletne kopie bezpieczeństwa danych przechowywanych danych na serwerach home.pl tworzone są każdego dnia w odstępie 6 godzin. Procedura ta objęta jest certyfikatem jakości ISO 9001, przyznanym home.pl w 2004 roku przez TUV Rheinland.

– Inwestycja w dedykowane, szybkie łącze oferuje nowe możliwości w zakresie zarządzania danymi ulokowanymi na serwerach produkcyjnych. Ryzyko związane z utratą danych jest zminimalizowane w praktyce do zera. Kopie zapasowe w obu centrach danych mogą być tworzone w czasie rzeczywistym. Nasze rozwiązanie jest unikalne wśród polskich firm oferujących usług hostingowe – mówi Stefan Jurczyk, dyrektor techniczny home.pl

GTS Polska dostarcza home.pl usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz kolokacji w warszawskim centrum danych od 2001 roku. Sumaryczna przepustowość łączy internetowych wykorzystywanych przez home.pl przekroczy w lutym 300 Mb/s.

Szczegółowe informacje dotyczące działalności obu firm znaleźć można w ich serwisach internetowych – home.pl (www.home.pl), GTS Polska (www.gts.pl).

http://www.home.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top