Nowe rozwiązania uwierzytelniające RSA Security

Firma RSA Security Inc. poinformowała o opracowaniu dwóch nowych rozwiązań uwierzytelniających – RSA SecurID Toolbar Token i RSA SecurID SID900 Transaction Signing Token – które dają firmom oraz ich klientom bardziej elastyczny i szerszy wybór zaawansowanych zabezpieczeń dostępu do informacji i transakcji zawieranych online.

Rozwiązania te rozszerzają ofertę opcji uwierzytelniania firmy RSA Security i pozwalają klientom stosować metodę zabezpieczeń warstwowych, polegającą na używaniu różnych mechanizmów uwierzytelniania w zależności od poziomu ryzyka i wartości chronionych danych.

RSA SecurID Toolbar Token to łatwa w użyciu opcja zaawansowanego uwierzytelniania dostępna w postaci dobrze znanego paska narzędzi w przeglądarce. Rozwiązanie to jest zgodne ze strategią firmy RSA Security, której celem jest zapewnienie możliwości zaawansowanego uwierzytelniania, obejmujących szeroką gamę urządzeń, systemów operacyjnych i usług online. Po pobraniu i zainstalowaniu paska narzędzi użytkownik po prostu łączy się z serwisem internetowym chronionym za pomocą technologii RSA SecurID, a następnie wysyła kod tokenu wyświetlany na pasku. Rozwiązanie działa w przeglądarkach Microsoft Internet Explorer i Mozilla Firefox.

RSA SecurID SID900 Transaction Signing Token umożliwia instytucjom finansowym wyposażanie firm i klientów w bezpieczne narzędzia do cyfrowego podpisywania transakcji online. Ponadto klienci mogą używać tej technologii, wykorzystującej hasła jednorazowe, do uwierzytelniania użytkowników. Za pomocą urządzenia RSA SecurID wielkości karty kredytowej, z klawiaturą do wprowadzania numeru PIN, użytkownik po prostu wprowadza wartość transakcji, a następnie jest proszony o podanie niepowtarzalnego kodu transakcji. Po wprowadzeniu kodu online przez użytkownika ten ‘podpis’ jest dołączany do transakcji jako potwierdzenie jej autentyczności.

‘Ponieważ firmy i klienci chcą się chronić przed różnymi zagrożeniami, na rynku poszukiwane są nowe możliwości zaawansowanego uwierzytelniania. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, firma RSA Security oferuje klientom szeroką gamę opcji uwierzytelniania, od takich, które są niewidoczne dla użytkownika, po rozwiązania interaktywne’ – powiedział Karl Wirth, dyrektor ds. zarządzania produktami, w dziale rozwiązań do uwierzytelniania firmy RSA Security. ‘Nie ma rozwiązań uniwersalnych, więc firma RSA Security oferuje klientom wiele różnych opcji uwierzytelniania, które umożliwiają wdrożenie rozwiązania najlepiej odpowiadającego firmie i jej klientom’.

http://www.rsasecurity.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry