Nowi udziałowcy grupy Nokaut

23 lutego 34,26% udziałów w Nokaut.pl – pierwszej pod względem wielkości prezentowanej oferty, drugiej jeśli chodzi o liczbę użytkowników porównywarce cenowej w Polsce – kupił zarządzany przez Investors TFI fundusz aktywów niepublicznych. Sprzedającym jest fundusz Venture Capital zarządzany przez BMP AG, który finansował rozwój Nokaut.pl od jego początków w 2006 roku. Wycena transakcyjna Spółki wyniosła około 15,8 mln zł.

“Zdecydowaliśmy się na inwestycję ponieważ Spółka wydaje nam się bardzo interesująca – ze względu na model biznesowy, Zarząd, wizję rozwoju, a także perspektywiczny rynek na którym działa. Naszym zdaniem z tych powodów spółka ta ma szansę na ponadprzeciętny wzrost wartości w najbliższych kilku latach. Inwestycja nasza to przede wszystkim inwestycja finansowa, dlatego nie chcemy angażować się w zarządzanie. Nokaut.pl jest już spółką dojrzałą, w którą nasze zaangażowanie może ograniczyć się do decyzji strategicznych i kierunkowych. Oczekujemy, że w ciągu najbliższych 2-3 lat spółka urośnie zarówno organicznie jak i poprzez przejęcia do takiego rozmiaru, że będziemy mogli wprowadzić ją na giełdę.” – powiedział Jakub Bartkiewicz, Prezes Zarządu Domu Inwestycyjnego Investors S.A.

Nokaut.pl został założony przez Wojciecha Czerneckiego i Michała Jaskólskiego, którzy do dziś tworzą zarząd spółki, na początku 2006 roku. Poza porównywarką Nokaut.pl równolegle rozwijane są takie rozwiązania jak SklepyFirmowe.pl – platforma umożliwiająca założenie własnego eSklepu – czy Bazarek.pl – jeden z największych pasaży handlowych w polskim Internecie miesięcznie odwiedzany przez ok. 947 tys. internautów. Dziś przed Spółką otwiera się nowy rozdział, a nowi udziałowcy wraz z Zarządem – kontrolującym ponad 50% udziałów – stawiają sobie jasny cel zwielokrotnić wartość Spółki i wprowadzić ją na giełdę.

“Razem z Michałem tworząc Nokaut.pl w 2006 roku wiedzieliśmy, że fundusz będzie chciał pewnego dnia zrealizować swoją inwestycję. Cieszę się, że dzięki pracy naszego zespołu może to zrobić z tak wysoką stopą zwrotu. My natomiast zostajemy w Spółce, bo wierzymy, że okres dynamicznego wzrostu jej wartości jest jeszcze przed nami – codziennie wraz z naszym wspaniałym zespołem koncentrujemy się na rozwijaniu i poprawianiu efektywności biznesowej swoich produktów. Miło nam powitać nowego udziałowca na pokładzie i liczymy, że uda się wykorzystać jego doświadczenie zarówno w zakresie realizowania przez Spółkę przejęć jak i docelowo przy debiucie giełdowym.” – powiedział Wojciech Czernecki, członek Zarządu Nokaut.pl Sp. z o.o.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry