Nowi udziałowcy grupy Nokaut

23 lutego 34,26% udziałów w Nokaut.pl – pierwszej pod względem wielkości prezentowanej oferty, drugiej jeśli chodzi o liczbę użytkowników porównywarce cenowej w Polsce – kupił zarządzany przez Investors TFI fundusz aktywów niepublicznych. Sprzedającym jest fundusz Venture Capital zarządzany przez BMP AG, który finansował rozwój Nokaut.pl od jego początków w 2006 roku. Wycena transakcyjna Spółki wyniosła około 15,8 mln zł.

“Zdecydowaliśmy się na inwestycję ponieważ Spółka wydaje nam się bardzo interesująca – ze względu na model biznesowy, Zarząd, wizję rozwoju, a także perspektywiczny rynek na którym działa. Naszym zdaniem z tych powodów spółka ta ma szansę na ponadprzeciętny wzrost wartości w najbliższych kilku latach. Inwestycja nasza to przede wszystkim inwestycja finansowa, dlatego nie chcemy angażować się w zarządzanie. Nokaut.pl jest już spółką dojrzałą, w którą nasze zaangażowanie może ograniczyć się do decyzji strategicznych i kierunkowych. Oczekujemy, że w ciągu najbliższych 2-3 lat spółka urośnie zarówno organicznie jak i poprzez przejęcia do takiego rozmiaru, że będziemy mogli wprowadzić ją na giełdę.” – powiedział Jakub Bartkiewicz, Prezes Zarządu Domu Inwestycyjnego Investors S.A.

Nokaut.pl został założony przez Wojciecha Czerneckiego i Michała Jaskólskiego, którzy do dziś tworzą zarząd spółki, na początku 2006 roku. Poza porównywarką Nokaut.pl równolegle rozwijane są takie rozwiązania jak SklepyFirmowe.pl – platforma umożliwiająca założenie własnego eSklepu – czy Bazarek.pl – jeden z największych pasaży handlowych w polskim Internecie miesięcznie odwiedzany przez ok. 947 tys. internautów. Dziś przed Spółką otwiera się nowy rozdział, a nowi udziałowcy wraz z Zarządem – kontrolującym ponad 50% udziałów – stawiają sobie jasny cel zwielokrotnić wartość Spółki i wprowadzić ją na giełdę.

“Razem z Michałem tworząc Nokaut.pl w 2006 roku wiedzieliśmy, że fundusz będzie chciał pewnego dnia zrealizować swoją inwestycję. Cieszę się, że dzięki pracy naszego zespołu może to zrobić z tak wysoką stopą zwrotu. My natomiast zostajemy w Spółce, bo wierzymy, że okres dynamicznego wzrostu jej wartości jest jeszcze przed nami – codziennie wraz z naszym wspaniałym zespołem koncentrujemy się na rozwijaniu i poprawianiu efektywności biznesowej swoich produktów. Miło nam powitać nowego udziałowca na pokładzie i liczymy, że uda się wykorzystać jego doświadczenie zarówno w zakresie realizowania przez Spółkę przejęć jak i docelowo przy debiucie giełdowym.” – powiedział Wojciech Czernecki, członek Zarządu Nokaut.pl Sp. z o.o.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry