Nowości w pakiecie oprogramowania Trend Micro

Firma Trend Micro poinformowała o udostępnieniu wersji 2008 swoich produktów zapewniających ochronę użytkownikom indywidualnym. Dwa z tych produktów — Trend Micro AntiVirus plus AntiSpyware 2008 i Trend Micro Internet Security 2008 — to uaktualnienia dotychczasowych wersji 2007. Trend Micro Internet Security Pro to nowy produkt, oferowany w tym roku po raz pierwszy.
W najnowszych wersjach firma Trend Micro skoncentrowała się na potrzebach klientów. Jak czytamy w komunikacie wersje te zapewniają ochronę przed najnowszymi zagrożeniami oraz umożliwiają o 30% szybsze skanowanie ręczne w porównaniu z produktami konkurencji, łatwe tworzenie raportów i wygodne zarządzanie. Są wyposażone w prosty, elegancki interfejs użytkownika.

Bania przeprowadzone przez TrendLabsSM, ogólnoświatową sieć centrów badań, usług i pomocy technicznej firmy Trend Micro, wykazały, że w okresie od stycznia 2005 r. do stycznia 2007 r. liczba zagrożeń internetowych wzrosła o 540%. Firma Trend Micro rozbudowała zabezpieczenia przed szkodliwym oprogramowaniem, co pozwala zwalczać te podstępne zagrożenia. Nowe i udoskonalone funkcje obejmują prewencyjne blokowanie włamań, ochronę przed zagrożeniami internetowymi, szersze możliwości blokowania spamu, dwukierunkową zaporę oraz w pełni zintegrowane mechanizmy antywirusowe i zwalczające programy szpiegujące.

TrendLabs koncentruje się na stałym monitorowaniu zagrożeń i zapobieganiu atakom. Klienci Trend Micro korzystają z usług sieci TrendLabs, która przez całą dobę prowadzi badania i podaje na bieżąco informacje o zagrożeniach, zapewniając skuteczne, szybko działające środki bezpieczeństwa. Pozwala to wykrywać, uprzedzać i eliminować ataki, chroniąc i informując użytkowników, gdy korzystają oni z Internetu.

Oparta na analizie zachowań technologia prewencyjnego blokowania włamań chroni komputery przed wprowadzeniem nieuprawnionych i szkodliwych zmian. Ta nowa technologia daje możliwość ochrony w czasie rzeczywistym bez wykorzystywania sygnatur i dynamicznie dostosowuje się do nowych zagrożeń. Dzięki monitorowaniu działania aplikacji na komputerze może zapobiegać szkodliwym zmianom, zanim wywołają one negatywne skutki. Ponadto została zmniejszona liczba ostrzeżeń, ponieważ technologia ta, zamiast reagować indywidualnie na zmiany, może je śledzić aż do źródeł.

Trend Micro Web Threat Protection chroni użytkowników przed rosnącą liczbą ataków, takich jak „Italian Job”. Wykorzystuje w tym celu technologię, która wykracza poza tradycyjne filtrowanie adresów internetowych i ocenia bezpieczeństwo strony internetowej na podstawie wielu czynników, takich jak wiek, zawartość, zachowanie i opinia o niej. W ten sposób klienci indywidualni mają zapewnioną lepszą ochronę, nie tracąc możliwości swobodnego korzystania z Internetu. Web Threat Protection blokuje bowiem określone strony i treści zawierające złośliwe oprogramowanie, a nie całe serwisy internetowe.

Produkty Trend Micro 2008 są zoptymalizowane pod kątem wydajności i wygody.  Nowe wersje są szybsze i zużywają mniej zasobów komputera, co jest dodatkową korzyścią dla użytkowników. Zapotrzebowanie na pamięć zmniejszyło się o około 50% w porównaniu z wersjami z poprzedniego roku, a skanowanie ręczne jest o ponad 30% szybsze niż w produktach konkurencji. Ponadto firma Trend Micro, uwzględniając uwagi użytkowników, wprowadziła ogólne ulepszenia. Dzięki uproszczonym procedurom instalacji i konfigurowania pełne zainstalowanie nowej wersji Trend Micro Internet Security wymaga zaledwie trzech kroków.

Ponadto uruchomiony w ubiegłym roku serwis TrendSecure rozwinął się i jest już nie tylko miejscem, gdzie można uzyskać bezpłatne narzędzia, lecz także platformą, która oferuje użytkownikom oprogramowanie w formie usług wraz z różnymi kluczowymi funkcjami dostępnymi w rozwiązaniu Trend Micro Internet Security Pro.

„Dzięki produktom Trend Micro 2008 użytkownicy indywidualni mogą bez obaw korzystać z poczty elektronicznej, sklepów i usług bankowych bądź udostępniać zdjęcia online, wiedzą bowiem, że ich tożsamość i prywatność oraz pliki są dobrze zabezpieczone” — mówi Carol Carpenter, wiceprezes ds. globalnego marketingu w dziale produktów dla użytkowników indywidualnych firmy Trend Micro. „Nasz ulepszony interfejs użytkownika umożliwia łatwe, intuicyjne zarządzanie nowymi zagrożeniami. Produkty Trend Micro 2008 są przeznaczone dla użytkowników, którzy intensywnie wykorzystują komputer do różnorodnych działań online — zarówno w domu, jak i w podróży. Najnowsza wersja umożliwia im korzystanie ze wszystkich zalet Internetu z poczuciem bezpieczeństwa.

Trend Micro Internet Security Pro, rozwiązanie dla zaawansowanych użytkowników komputerów, którzy regularnie wykorzystują je do transakcji online i oczekują zaawansowanej ochrony swojej tożsamości, jest dostępne od teraz przez Internet. Subskrypcja kosztuje 72,96 EUR i obejmuje ochronę maksymalnie trzech komputerów PC przez jeden rok.

Trend Micro Internet Security 2008, produkt opracowany z myślą o często podróżujących użytkownikach Internetu, jest dostępny od teraz przez Internet. Subskrypcja kosztuje 59,67 EUR i obejmuje ochronę maksymalnie trzech komputerów PC przez jeden rok.

www.trendmicro.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top