Nowy Filmweb, czyli Gustomierz prawdę Ci powie

Wraz z uruchomieniem zoptymalizowanej strony głównej Filmwebu, nowa wersja portalu wychodzi z fazy beta.
Od 16 września Filmweb wita użytkowników nową stroną główną. Prezentuje ona treści Filmwebu, których rozmieszczenie zostało zoptymalizowane za pomocą testów użyteczności oraz narzędzi analitycznych badających zachowanie użytkowników na serwisie.

Szybciej działające menu zapewnia teraz natychmiastowy dostęp do najważniejszych informacje z czterech największych działów portalu: Filmweb24, Bazy, FilmwebTV i Społeczności.

– Większego, w stosunku do poprzedniej wersji, znaczenia nabiera wewnętrzna aplikacja Gustomierz , która po fazie beta i napełnieniu danymi uzyskała w portalu status nadrzędny. Podczas badań wersji beta zyskaliśmy absolutna pewność, że użytkownicy pokochali tę aplikację – mówi Artur Gortych, twórca i prezes Filmwebu. – Dzięki Gustomierzowi znacząco zwiększyła się liczba głosów oddanych na filmy i tym samym wzrosła precyzja, z jaką Gustomierz mierzy gust filmowy.

Istotną część nowej strony głównej stanowi publicystyka i multimedia z dynamicznie rozwijającego się działu FilmwebTV.

– Zasoby Filmwebu wciąż się powiększają, a użytkowników przybywa. Wymaga to od nas dostosowywania układu i ekspozycji treści do ich potrzeb. Po uruchomieniu nowego Filmwebu analizowaliśmy reakcje użytkowników, czego efektem jest nowa strona główna. Wprowadziliśmy czarną kolorystykę, by podkreślić kinowy profil portalu – mówi Krzysztof Michałowski, Dyrektor Zarządzający Filmweb.pl. – Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad udoskonaleniem wersji beta. Teraz wychodzimy z fazy beta i koncentrujemy się na wprowadzaniu nowych użyteczności.

Otwarta dla wszystkich wersja beta ruszyła 20 maja 2010 roku. W nowej odsłonie Filmweb zyskał jeszcze bardziej społecznościowy charakter i pozwolił na większą personalizację treści.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top