Nowy HTC One X z 4-rdzeniowym procesorem

Pogłoski dotyczące premiery nowego HTC One X potwierdzają się. W niedzielę, 26 lutego, tajwański producent smartfonów ogłosił oficjalnie ich specyfikację.Nowy HTC One X z 4-rdzeniowym procesorem 1

Nowy smartfon HTC One X ma mieć mocne parametry. Zostanie on wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Tegra 3 od Nvidii, 4,7 calowy ekran Super LCD2 HD, będzie wspierał też technologię zbliżeniową NFC. Ekran nowego HTC One X będzie oferował rozdzielczość na poziomie 720p HD. Dodatkowo smartfon będzie korzystał z systemu Android w wersji 4.0. Zostanie wyposażony w obiektyw f/2.0 oraz 8-megapikselową kamerę, obsługującą tryb „dual shutter”. Podczas nagrywania filmów wideo za pośrednictwem smartfona HTC One X użytkownik będzie mógł w tym samym czasie robić zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

Prawdziwym priorytetem dla producenta HTC One X było wprowadzenie na rynek telefonów o wysoko wydajnych aparatach fotograficznych. Przyłożono wysoką wagę do tego, aby telefon z powodzeniem mógł zastąpić tradycyjny aparat fotograficzny. Dedykowany procesor służący do przetwarzania obrazu został dodany do smartfona w celu umożliwienia użytkownikom manipulowania zdjęciami przed ich kompresją do formatu JPEG. Dzięki temu zostaną zmniejszone szumy obrazu, zostanie uzyskana większa jakość ogólna oraz dokładność kolorów. Ulepszenia wdrożone w HTC One X odnoszą się do prędkości jego funkcjonowania. Czas uruchomienia aplikacji aparatu fotograficznego wynosi 0,7 sekundy, zaś wyzwolenia autofokusa – 0,2 sekundy. Przytrzymanie na ekranie przycisku migawki pozwoli na automatycznie przejście w tryb zdjęć seryjnych. Następnie, użytkownik smartfona może wybrać z menu najlepsze zdjęcia i skasować pozostałe. Nie ma potrzeby przełączania się pomiędzy trybami wideo i zdjęć, ponieważ przyciski programowe dla przechwytywania tych dwóch formatów znajdują się obok siebie.

Ogłoszono również, że HTC One X będzie posiadał 32 GB wbudowanej pamięci, która w wystarczyć ma do rejestrowania smartfonem materiałów multimedialnych. Dzięki obsłudze technologii NFC oraz wsparciu dla Google Wallet, użytkownicy nowego HTC One X będą mogli wykorzystywać urządzenie jako portfel. HTC One X został zintegrowany z Dropbox w oprogramowaniu HTC Sense, z 25 GB pamięci udostępnionymi na dwa lata. Pamięć wystarczy do przechowywania 10 tys. zdjęć.

HTC One X został wyprodukowany z nowego materiału – poliwęglanu, z wykorzystaniem techniki microdrillingu. Jest on wykonany z jednego kawałka tworzywa, dzięki czemu jest lżejszy i bardziej miękki w dotyku od swoich metalowych poprzedników. Będzie oferowany w odcieniach białym i szarym.

Nowy smartfon HTC nie będzie miał możliwości rozbudowy pamięci micro SD oraz przejścia do mikro karty SIM.

Premiera nowego smartfona tajwańskiej produkcji HTC One X została zapowiedziana na kwiecień.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry