Nowy LCD – Funai LH7-M32BB

Funai Europe przedstawił swój najbardziej dopracowany spośród dotychczasowych modeli telewizor LCD.   LH7-M32BB to 32calowy odbiornik HD Ready z wbudowanym tunerem cyfrowym DVB-T/MPEG-4, trzema wejściami HDMI, dodatkowymi funkcjami poprawy obrazu i regulacji dźwięku a przy tym jeszcze smuklejszy, lżejszy i zużywający mniej energii. Dodatkowo producent oferuje 5 lat gwarancji w tym 2-letni program ochrony „zero martwych pixeli”. 

Nowoczesny ekran LCD produkowany przez Funai zapewnia obraz o wysokiej rozdzielczości HD. Czas reakcji matrycy, mierzony metoda black-to-white, to zaledwie 5 ms. – co w praktyce oznacza zero smużenia. Doskonałe właściwości ekranu Funai uzupełnia wysoka wartość kontrastu statycznego wynosząca 2500 : 1. Warto przypomnieć, że kontrast ten charakteryzuje daną matrycę oraz jej jakość, a nie zdolność  elektronicznej korekcji obrazu do „ulepszania” tego, co jest w stanie wyświetlić ekran (tzw. kontrast dynamiczny). Dodatkowe funkcje regulacji obrazu i dźwięku, takie jak cyfrowa redukcja szumów, redukcja błędów koloru, adaptacyjna regulacja luminancji oraz funkcje wspomagające niedosłyszących i niedowidzących sprawią, że nowy model marki Funai przekona każdego, nawet najbardziej wymagającego telewidza.

lh7m32bb_side1_medium

Projektanci Funai dołożyli starań, aby forma nowego telewizora była nietuzinkowa i wyróżniała go spośród wielu dziesiątek modeli dostępnych na rynku. Efekt pracy projektantów to elegancka obudowa o prostych kształtach. W modelu LH7-M32BB wyróżnikiem jest oryginalny element stylizacji znajdujący się w dolnej części obudowy. Ukształtowany w łuk, nieco wysunięty ku przodowi niewielki próg jest „znakiem rozpoznawczym” nowej rodziny. Dodatkowo obudowa została jeszcze bardziej „odchudzona”, przez co telewizor jest jeszcze lżejszy. Tak jak inne telewizory Funai , tak i ten model jest przystosowany do uchwytu ściennego.

Aby cieszyć się wspaniałym obrazem HD o wysokiej rozdzielczości nie wystarczy jedynie dobra matryca LCD. Potrzebne są także odpowiednie rodzaje złączy do przekazywania sygnałów HD. Nowy telewizor oddaje do naszej dyspozycji aż 3 wejścia HDMI, przy czym jedno z nich jest umieszczone z boku obudowy, co docenią np. miłośnicy konsol oraz użytkownicy urządzeń podłączanych czasowo do telewizora.  Pozostałe dwa złącza HDMI oraz złącze komponentowe umożliwiają swobodną współpracę z trzema innymi źródłami obrazu wysokiej rozdzielczości. Obecność złącza PC-in spodoba się użytkownikom komputera – w trybie PC ten telewizor pracuje jak monitor o przekątnej 32″.

Wbudowany tuner DVB-T/MPEG-4 do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej sprawia, że możesz cieszyć się obrazem o wysokiej rozdzielczości korzystając z dotychczasowej naziemnej anteny. Już dziś mieszkańcy niektórych regionów Polski znajdują się w zasięgu testowej transmisji DVB-T. Od jesieni 2009 rozpoczyna się oficjalnie nadawanie programów cyfrowych, początkowo na wybranych obszarach, a docelowo na terenie całego kraju. Pod względem dostosowania do cyfrowych standardów telewizji DVB-T  nowy telewizor Funai jest kompletny i gotowy do użycia. Żadnych dodatkowych kosztów.

Model LH7-M32BB będzie dostępny z początkiem czerwca w cenie ok. 1600 PLN.  Jest on objęty promocyjną gwarancją wynoszącą 5 lat oraz 24-miesięcznym programem ochrony „zero martwych pikseli”.

www.funai.pl

Więcej zdjęć: Techcity.plzapraszamy!

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top