Nowy, mówiący iPod shuffle

Apple nie zwalnia tempa. W tydzień po premierze odświeżonych iMaków, Maków mini i Maków Pro, firma z Cupertino zaprezentowała nową wersję iPoda shuffle – najmniejszego odtwarzacza mp3 na świecie. Stał się on mniejszy i lżejszy od poprzednika, a co najważniejsze, mówi ludzkim głosem. Najnowszy iPod pojawił się już w ofercie iSource, wyłącznego dystrybutora Apple w Polsce. Detaliczna cena urządzenia to 379 zł brutto.

1iiPod shuffle został zaprojektowany całkowicie od nowa. Diametralnej zmianie uległ wygląd odtwarzacza, który obecnie jest dostępny w 2 wersjach kolorystycznych – srebrnej i czarnej. Nowy iPod shuffle w porównaniu z poprzednią wersją ma bardziej smukły kształt. Jest też lżejszy i cieńszy od poprzednika. Najnowszy model waży niecałe 11 gramów (16 gramów ważył poprzednik), a jego grubość wynosi raptem 8 mm. Takiej miniaturyzacji udało się dokonać między innymi dzięki przeniesieniu przycisków sterujących z urządzenia na słuchawki. Obecnie jedynym przyciskiem dostępnym na obudowie odtwarzacza jest przełącznik trybu odtwarzania.

Najważniejszą nowością jest funkcja VoiceOver. Dzięki niej, nowy shuffle będzie mówił do swojego użytkownika. – Koniec ze zgadywaniem jakiego utworu obecnie słuchamy. Nowy iPod shuffle podpowie nam nie tylko nazwę utworu, ale także nazwę zespołu czy aktualnie odtwarzanej playlisty. – przekonuje Paweł Małecki, product manager odpowiedzialny w iSource S.A. za iPody.

2iFunkcja VoiceOver działa w 14 językach, w tym w języku polskim. Dodatkowo, Apple podwoił pojemność swojego najmniejszego odtwarzacza. 4GB pamięci pozwolą na zapisanie w „szufelce” nawet do 1000 utworów. Pomimo wielu zmian, iPod shuffle zachował charakterystyczny dla siebie klips, umożliwiający przymocowanie odtwarzacza do paska, kieszeni, kurtki czy koszuli.

Najnowszy model iPoda jest już dostępny u autoryzowanych resellerów Apple w Polsce. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 379 zł brutto.

www.apple.com/pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry