Nowy projekt Microsoftu konkurencją dla Flickr

Microsoft przymierza się do stworzenia witryny umożliwiającej hostowanie zdjęć i filmów. Gigant z Redmond chce walczyć z dominującą w tej branży w USA witryną Flickr – podała ArsTechnica.
Serwis zwraca uwagę na ogłoszenie o pracę, które MS opublikował w piątek. Poszukiwany jest menedżer – będzie on odpowiadał za stworzenie nowoczesnego serwisu hostującego zdjęcia i pliki wideo, który podejmie rywalizację z istniejącymi już stronami – takimi jak Flickr czy SmugMug. Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że nie posiada w swoim portfelu silnych wirtualnych marek (jak YouTube czy właśnie Flickr). Dlatego przyjmuje strategię „doganiania” konkurencji. Wykorzysta przy tym zapewne bazę, jaką jest zestaw aplikacji online i offline Windows Live.

Jeden ze znanych amerykańskich blogerów, którego cytuje ArsTechnica, zastanawia się, czy światu potrzebny jest kolejny Flickr. Biorąc jednak pod uwagę, że niektóre usługi w tym serwisie wymagają opłacenia dość wysokiego, 25-dolarowego abonamentu, konkurencja na pewno nie zaszkodzi. Doprowadzi do spadku cen usług premium – ale tylko, gdy Microsoft naprawdę się przyłoży i zaprezentuje coś oryginalnego. Dotychczas były z tym problemy – Soapbox, czyli bliźniak YouTube w ramach serwisu MSN, nie zachwycił użytkowników.

Jeśli firma z Redmond chce osiągnąć sukces i pokonać Flickr, musi zaoferować internautom serwis działający nie tylko pod Internet Explorerem, sprawny, szybki i oparty o dostępny dla każdego interfejs programowania aplikacji (API). W ten sposób użytkownicy zyskają możliwość znacznie szerszego modyfikowania zawartości swoich profili. Docelowo można by zintegrować nową usługę z systemem operacyjnym Windows, co ułatwiłoby wrzucanie materiałów multimedialnych online.

źródło: ArsTechnica

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top