Nowy rekord na rynku domen?

Jak informuje serwis Domeny.pl domena Fund.com została sprzedana za rekordową kwotę prawie 10 mln dolarów (dokładnie: 9.999.950 USD).
Nabywcą tego adresu jest spółka giełdowa z Nowego Yorku, Fund.com, wcześniej znana jako Meade Technologies.  Zdaniem firmy Clek Media (firma konsultingowa i pośrednik sprzedaży), która donosi o transakcji, jest to nowy rekord na światowym rynku domen. Firma powołuje się na raporty, według których najdroższą dotąd sprzedaną domeną była Porn.com (9.5 mln USD). Jednak w wielu dotychczasowych publikacjach najcenniejszym adresem jest wciąż Sex.com (14 mln USD). W opinii Clek Media transakcja za Sex.com nie została nigdy sfinalizowana.

– Trudno jednoznacznie stwierdzić jaka jest prawda. Niektóre, tzw. oficjalne ceny za „milionowe” domeny, mogą być zmanipulowane, z przyczyn marketingowych lub fiskalnych. Myślę, że cała branża domenowa i nie tylko, chętnie poznałaby ostateczną prawdę – mówi Marcin Majerek z serwisu Domeny.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Nowy rekord na rynku domen

Serwis Domeny.pl poinformował, że pobity został rekord na brytyjskim rynku domen. Adres cruises.co.uk sprzedany został za 560.000 funtów (1 milion dolarów).
Domenę cruises.co.uk kupiła firma zajmująca się organizacją wycieczek morskich – Cruise.co.uk (znana też jako Victoria Travel), która do tej pory działała tylko pod adresem Cruise.co.uk. Pod nową domeną (do nazwy dodana została tylko litera „s”) powstał już serwis społecznościowy dla miłośników morskich podróży. Firma Cruise.co.uk kupiła adres od niemieckiego biura podróży Nees Reisen.

– O cenie domeny i o dojściu do skutku tej transakcji zdecydowało kilka czynników. Między innymi, gwałtowny wzrost zainteresowania rejsami morskimi w Wielkiej Brytanii oraz bardzo dobra pozycja domeny w wyszukiwarkach – mówi Marcin Majerek z serwisu Domeny.pl.

Poprzedni rekord domenowy w Wielkiej Brytanii pobity został w październiku 2007 r. dzięki sprzedaży domeny recycle.co.uk (150.000 funtów). W minionym roku nowych właścicieli znalazły też adresy – ink.co.uk (130.425 funtów) i mobile.co.uk (120.000 funtów).

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top