Nowy serwer pamięci masowych IBM'a

IBM udostępnia nowy serwer pamięci masowych klasy podstawowej, który jest bardziej skalowalny, a przy tym efektywniejszy kosztowo niż podobnie skonfigurowany produkt konkurencyjny firmy EMC. Ponadto IBM wprowadza wersję Express oprogramowania Tivoli Storage Resource Manager. Dzięki temu, wzbogacona zostanie rodzina oprogramowania do zarządzania pamięciami masowymi dla firm średniej wielkości.

Produkt IBM TotalStorage FAStT600, na poziomie cenowym już od 14 995 dolarów, zapewnia ponad trzykrotnie wyższą wydajność wejścia/wyjścia i stabilną przepustowość poprzedniego modelu FAStT200. Tivoli SRM Express Edition, w cenie 65 dolarów za stanowisko komputerowe, oferuje bogate narzędzia do monitorowania i planowania w heterogenicznym środowisku pamięci masowych.

Badania rynku pokazują, że firmy średniej wielkości przeznaczą na świecie około 150 miliardów dolarów na informatykę w ciągu kolejnych kilku lat.

Nowe rozwiązania umożliwiają średnim firmom obsługę aplikacji Linux, Windows i Unix i ułatwiają zarządzanie heterogenicznymi sieciami pamięci masowych przy niskich kosztach i w standardzie jakości dużych przedsiębiorstw. IBM FAStT i Tivoli SRM Express są wyposażone w funkcje autonomiczne, które zapewniają efektywne funkcjonowanie systemu dzięki samodzielnemu diagnozowaniu i naprawianiu.

“Niski koszt i łatwość użytkowania są kluczowymi wymaganiami średnich firm,” – mówi Roland Hagan, wiceprezes ds. marketingu pamięci masowych w IBM Systems Group. “IBM udostępnia zestaw rozwiązań sieciowych pamięci masowych przeznaczonych i przystosowanych cenowo dla tych klientów, równocześnie zapewniając im wysoką wydajność pamięci masowych dostępnych “na żądanie”.

Główne cechy IBM TotalStorage FAStT600:
ˇ Ponad trzykrotnie wyższa wydajność wejścia/wyjścia i wysoka przepustowość FAStT200, poprzedniego produktu klasy podstawowej z linii produktów FAStT;
ˇ Standardowa konfiguracja dostępna w cenie niższej niż konkurencyjne rozwiązania połączona z przedłużonymi i obszerniejszymi gwarancjami;
ˇ Wsparcie platform unixowych (AIX, Sun, HP), Linux i Windows dzięki czemu rozwiązanie to staje się jednym z najbardziej elastycznych w swojej klasie;
ˇ Funkcje autonomiczne, takie jak Dynamic Capacity Addition, która pozwala na przekazywanie w trybie online niewykorzystanych zasobów pamięci masowych bez przerywania działania oraz funkcja FAStT Service Alert oferująca automatyczne alarmowanie w razie wystąpienia problemu.

FAStT600 jest serwerem pamięci masowych klasy podstawowej z dodatkowymi jednostkami (unitami) do rozbudowy umożliwiającymi skalowanie systemu do 6 terabajtów, co pozwala na przeprowadzenie konsolidacji pamięci masowych w średnich firmach. FAStT600 wykorzystuje najnowsze technologie, w tym 2 Gbps Fibre Channel dla sieci pamięci masowych. Jako część rodziny IBM FAStT model 600 wykorzystuje to samo standardowe oprogramowanie do zarządzania pamięciami masowymi i opiera się na takiej samej wysokiej jakości platformie sprzętowej. W rezultacie, IBM dostarcza klientom funkcje zwykle dostępne w systemach przeznaczonych dla dużych przedsiębiorstw przy znacznie niższym koszcie.

FAStT600 jest już dostępny na rynku.

htttp://www.ibm.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry