Nowy serwis o kulturze

PKO Bank Polski – wyłączny sponsor produkcji filmu o wybitnym polskim kompozytorze – “Chopin – Pragnienie Miłości” uruchomił serwis internetowy poświęcony kulturze narodowej. Obecnie, serwis zawiera szczegółowe informacje o filmie, którego premiera odbyła się 1 marca. Wykonanie serwisu bank powierzył agencji, dbającej o jego wizerunek w sieci Internet – firmie HYPERmedia.

Największy polski bank od lat znany jest ze swojego wsparcia udzielanego różnego rodzaju przedsięwzięciom kulturalnym. Popularyzacja muzyki i twórczości Fryderyka Chopina ma szczególny wymiar ze względu na jego wielką sławę oraz możliwość jej propagowania na całym świecie. Bank jest sponsorem koncertów, festiwali, a w szczególności występów młodych artystów. Już w 1998 roku PKO BP przekazał znaczną darowiznę na zakup listów Chopina na aukcji w Nowym Jorku. Sponsorowanie filmu oraz kulturalnego serwisu internetowego jest kontynuacją tej polityki:
“Udział PKO Banku Polskiego w realizacji filmu o Fryderyku Chopinie nie jest przypadkiem, lecz naturalną kontynuacją udziału banku w znaczących przedsięwzięciach kulturalnych. Z dumą możemy powiedzieć, że wspieraliśmy i wspieramy dążenia tych, którzy ratują dziedzictwo narodowe, odkrywają i upowszechniają wartościowe, często zapomniane skarby kultury, nadają nowy blask dziełom uznanym.” – podkreśliła w swym liście Pani Henryka Pieronkiewicz – Prezes Zarządu PKO BP SA.

Bank uruchomił serwis http://www.pkokultura.pl równolegle z premierą filmu “Chopin – Pragnienie Miłości”, dlatego obecnie zawiera on szczegółowe wiadomości dotyczące jego produkcji. Na stronach internetowych można znaleźć informacje na temat obsady, unikalne wywiady z osobami związanymi z filmem, biografie i filmografie odtwórców głównych ról. W serwisie zamieszczono również bogatą galerię fotosów, synopsis, genezę filmu i wiele innych ciekawych informacji.

Podczas wizyty w serwisie, internautom towarzyszy muzyka wybitnego polskiego kompozytora. Znajduje się w nim również dział poświęcony twórczości Chopina, wraz z opisem utworów oraz możliwością ściągnięcia niektórych z nich.

Serwis http://www.pkokultura.pl nie będzie miał jednak charakteru “jednorazowego”. To tylko część programu sponsorskiego PKO BP SA dla kultury narodowej. Za jego pośrednictwem będzie można dowiedzieć się również o kolejnych przedsięwzięciach PKO Banku Polskiego wspierających polską kulturę narodową, ale nie tylko.
Jedną z funkcjonalnych ciekawostek w serwisie jest zamieszczone kalendarium. Będzie zawierało aktualne informacje o wydarzeniach kulturalnych zaplanowanych przez teatry, kina i kluby. Informacje do kalendarium będą pochodziły z redakcji nowego, warszawskiego miesięcznika kulturalnego “WiK. Warszawa i Kultura”.
Do prowadzenia serwisu została powołana redakcja, która będzie odpowiedzialna za jego stałą aktualizację, zamieszczanie ciekawostek, wywiadów i informacji o wydarzeniach z życia kulturalnego.

http://www.pkokultura.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry