Nowy Xbox? Raczej nieprędko

Opublikowano: 19 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Xbox 360 sprzedaje się tak dobrze, że Microsoft nie zamierza w najbliższej przyszłości prezentować jego następcy.

Nowy Xbox? Raczej nieprędko 1Firma Microsoft potwierdziła, że na czerwcowych targach E3 nie przedstawi nowej konsoli Xbox. Przedstawiciele spółki dodali także, że klienci nie powinni spodziewać się takiego ogłoszenia w najbliższym czasie.

Doceniamy zainteresowanie naszym planami na przyszłość, ale możemy potwierdzić, że nie będzie rozmów na temat nowej konsoli Xbox na E3 lub w najbliższym czasie. 2012 rok jest dla nas rokiem Xbox’a 360 – powiedział Frank Shaw, szef komunikacji korporacyjnej w Microsofcie.

Firma ma dobre powody by nie spieszyć się z wydaniem nowej konsoli. 2011 rok był najlepszym w historii dla Xbox’a 360 – urządzenie sprzedawało się lepiej niż produkty konkurencji. Nie ma więc potrzeby by prezentować następcę; Microsoft będzie chciał „wycisnąć” możliwie najwięcej z obecnej generacji konsoli. Nie oznacza to jednak, że prace nie są prowadzone – pod koniec stycznia pisaliśmy o tym, że „Xbox 720” może nie wspierać używanych gier.

za: allthingsd, zdjęcie: microsoft

Dawid ZarazińskiNowy Xbox? Raczej nieprędko

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.