Obligacje skarbowe w koncie Inteligo

Od 1 września oferta konta Inteligo została poszerzona o kolejną nowość – sprzedaż Obligacji Skarbu Państwa. Inteligo jako pierwszy z wirtualnych banków zaoferował klientom możliwość obrotu papierami dłużnymi przez Internet.

Obligacje skarbowe to forma pożyczki, jaką państwo zaciąga u nabywcy obligacji. To, co odróżnia papiery skarbowe od pozostałych dłużnych papierów wartościowych, to całkowita gwarancja wypłaty przez Skarb Państwa zainwestowanych pieniędzy wraz z odsetkami. Rentowność inwestycji zależy od rodzaju obligacji oraz okresu, na jaki ulokuje się środki finansowe; aktualnie sięga 7,3 % w skali roku.

Inteligo dołożyło wszelkich starań, aby inwestowanie w obligacje było dla klientów wygodne i łatwe w obsłudze. W konsekwencji, posiadacz konta Inteligo nie musi np. przesyłać do Inteligo żadnych dokumentów. Klienci konta Inteligo mogą dokonywać zakupu obligacji bez limitów, a rozliczenie zlecenia zakupu jest dokonywane na dzień złożenia zakupu. Przelew na zakup obligacji jest bezpłatny. Usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, z dowolnego rachunku prywatnego Inteligo.

W ofercie konta Inteligo znajdują się wszystkie cztery rodzaje obligacji skarbowych emitowanych przez Skarb Państwa:

Obligacje dwuletnie (DOS) o stałym oprocentowaniu

Obligacje trzyletnie (TZ) o zmiennej stopie procentowej

Obligacje czteroletnie (COI) indeksowane

Obligacje pięcioletnie (SP) o stałej stopie procentowej

– Obligacje skarbowe to obecnie jedna z najwygodniejszych form oszczędzania i inwestowania środków prywatnych, gwarantująca satysfakcjonujący zysk. Chcemy przybliżyć ten produkt naszym klientom i spopularyzować korzystanie z niego wśród jak największego grona osób. Jednocześnie, wdrożenie to, potwierdza ogromny potencjał bankowości wirtualnej w Polsce i naszą pozycję na tym rynku. – mówi Prezes Zarządu Inteligo Financial Services S.A. Konrad Korobowicz.

http://www.inteligo.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top