Ocenbrowar.pl: lista piwnych hitów

Jeśli tak jak my lubicie spędzić miło czas przy kuflu złocistego trunku sprawdźcie naszą recenzję serwisu ocenbrowar.pl. Na zdrowie!

Ocenbrowar.pl to „portal non profit dla hobbystów” tworzony przez trzy osoby. Na stronie projektu czytamy:

Piłeś piwo, które wyróżniało się wyjątkowym smakiem? A może takie, które kupiłeś po raz ostatni? Nawet jeśli było po prostu przeciętne – dodaj swoją ocenę. W naszej bazie znajdziesz ponad 1600 piw od ok. 500 producentów z całego świata (obecnie produkowane oraz takie, których już nie kupisz). Ponad jedna trzecia z nich to piwa polskie.

Głównym elementem serwisu jest ranking piw. Lista sortowana jest według zdobytych punktów, a następnie alfabetycznie. Ilość punktów zależy zarówno od średniej oceny danego piwa jak i ilości oddanych na nie głosów. Obecnie na czele Top 10 znajdują się Rześkie Niepasteryzowane, Perła Chmielowa Pils oraz Paulaner Hefe Weissbier Naturtrub.

Każde piwo ma swoją stronę, na której znaleźć można takie informacje jak ilość alkoholu, procent ekstraktu czy producent. Zostawiać tu można komentarze oraz oceny (w skali od 1 do 6).

Nasza ocena

Dawid: niewykorzystany potencjał

Ocenbrowar.pl to przykład projektu, który nie wykorzystuje swojego potencjału, a z drugiej strony – potencjał ten jest ograniczony przez niejasne prawo. Aż się prosi by na bazie rankingu piw zbudować katalog marek, dobrą wyszukiwarkę, w której znaleźć można będzie piwo zgodne z naszymi preferencjami, czy sklep z trudno dostępnymi trunkami. Ten ostatni nie jest jednak tak oczywistą sprawą; handel alkoholem w sieci jest mocno ograniczony, a przepisy w tej sprawie są niejasne.

W chwili obecnej niekomercyjny serwis nie jest niczym więcej jak prostą tabelką z algorytmem. A szkoda. Wydaje się zresztą, że to niezagospodarowana nisza. Nie znalazłem ciekawego projektu podobnego do ocenbrowar.pl (są m.in. ocen-piwo.pl, piwaswiata.uad.pl oraz w nieco innym charakterze: www.piwopedia.pl), a może Wy takie znacie?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top