Ochrona przedsiębiorstw przed atakami internetowymi

Firma Trend Micro, dostawca oprogramowania antywirusowego dla sieci oraz zabezpieczeń internetowych, poinformowała o najnowszych produktach w swojej ofercie rozwiązań chroniących firmy przed zagrożeniami internetowymi. Trend Micro InterScan™ Web Security Appliance to zintegrowane rozwiązanie, chroniące sieć przed różnego rodzaju zagrożeniami, takimi jak wirusy, programy szpiegujące, destrukcyjne witryny internetowe i niewłaściwe treści internetowe.

Urządzenie to jest dostępne w dwóch wersjach — InterScan Web Security Appliance Standard i InterScan Web Security Appliance Advanced. Wersja Advanced, oprócz funkcjonalności dostępnej w wersji Standard, udostępnia całkowicie zintegrowane, działające na podstawie reguł funkcje filtrowania adresów URL oraz analizowania formantów Active X i apletów Java (Applet and ActiveX Security).

InterScan Web Security Appliance zawiera też opracowaną przez Trend Micro funkcję badania na bieżąco reputacji stron internetowych, która na podstawie zachowania i zawartości strony ocenia jej bezpieczeństwo. Funkcja ta, korzystająca z najnowocześniejszej technologii, uzupełnia rozbudowaną funkcjonalność skanowania treści i filtrowania adresów URL, udostępnianą przez nasz produkt już od wielu lat.

Witryny internetowe szybko stają się główną drogą przenoszenia infekcji.  Dawniej szkodliwe oprogramowanie miało tylko jeden sposób działania, natomiast współczesne programy tego typu, opracowywane dla zysku, mogą pobierać wiele szkodliwych składników z sieci, bez wiedzy ofiary.  Dzięki wielowarstwowemu podejściu do walki z zagrożeniami, InterScan Web Security Appliance pozwala rozwiązać wiele problemów bezpieczeństwa, z jakimi mają do czynienia działy informatyczne i pracownicy firm.

Jednym z najbardziej palących problemów, z jakim borykają się administratorzy infrastruktury informatycznej, jest infekcja laptopów i innych urządzeń przenośnych, używanych poza siecią firmową. Po ponownym podłączeniu urządzenia do sieci firmowej, szkodliwe oprogramowanie może zainfekować inne urządzenia, a nawet umożliwić dostęp przez Internet do własności intelektualnej i innych danych firmy. Oprócz blokowania transmisji wychodzących do serwerów rozprzestrzeniających szkodliwe oprogramowanie w Internecie, InterScan Web Security Appliance zapewnia także ścisłą integrację z usługami Damage Cleanup Services firmy Trend Micro. Rozwiązanie to automatycznie naprawia i przywraca stan punktów końcowych po wykryciu w bramie internetowej zdarzeń związanych z transmisją wychodzącą szkodliwego oprogramowania.

InterScan Web Security Appliance zapewnia przedsiębiorstwom ochronę bramy internetowej natychmiast po podłączeniu. Urządzenie analizuje ruch przychodzący i wychodzący, dzięki czemu może działać jako brakujące ogniwo firmowego łańcucha zabezpieczeń. Konsola internetowa umożliwia administratorom centralne zarządzanie i pozwala na niezwykle elastyczne przyznawanie praw dostępu administracyjnego innym użytkownikom. Podobnie jak w przypadku innych rozwiązań klasy korporacyjnej oferowanych przez Trend Micro, możliwe jest centralne zarządzanie kilkoma urządzeniami InterScan Web Security Appliance za pomocą programu Trend Micro Control Manager™.  Pozwala to na skuteczne monitorowanie wszystkich warstw kompleksowego rozwiązania zabezpieczającego firmy Trend Micro oraz zarządzanie nim.

„Ochrona przed zagrożeniami internetowymi to jedno z najważniejszych wyzwań dla przedsiębiorstw” — mówi Tom Miller, dyrektor działu rozwiązań korporacyjnych w firmie Trend Micro.  „Firmom potrzebne jest solidne i łatwe w zarządzaniu rozwiązanie, które pozwoli aktywnie zapobiegać podstępnym atakom.  Urządzenie InterScan Web Security Appliance znakomicie zaspokaja to zapotrzebowanie”.

www.trendmicro.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top