Odblokowano konta CR Media Consulting

Opublikowano: 22 czerwca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Po trudnym, trzymiesięcznym okresie funkcjonowania CR Media Consulting (CRMC) pod nadzorem sądowym, 14 czerwca 2010 r. zostały odblokowane konta bankowe spółki. Umożliwi to CRMC rozpoczęcie kolejnego etapu prac w obszarze realizacji układu z wierzycielami oraz kontynuacji współpracy z kontrahentami.

Na koncie spółki CRMC są dziś środki finansowe pozyskane w I kwartale br., które dają nam podstawę do konkretnych rozmów z wydawcami i domami mediowymi. Spodziewamy się dalszego spływu należności do spółki – mówi Michał Dzienisz, Prezes Zarządu CR Media Consulting SA.

W obliczu trudnej sytuacji finansowej spowodowanej głównie spowolnieniem gospodarczym, którego skutkiem było załamaniem się rynku reklamy, w dniu 19 lutego 2010 roku spółka CRMC  złożyła do sądu wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu.

17 marca Sąd zadecydował o możliwości zawarcia przez spółkę układu z wierzycielami opierając się na zaproponowanym przez CRMC planie spłaty należności dla wszystkich wierzycieli. Od połowy marca do 14 czerwca 2010 r. spółka CR Media Consulting funkcjonowała w bardzo trudnych warunkach, będąc ograniczona w swoich działaniach postanowieniami komorniczymi.

Obecnie spółka jest nie tylko gotowa do dalszych działań ukierunkowanych na realizację układu z wierzycielami, ale także na kontynuację działalności operacyjnej i odnowienie stosunków z kluczowymi partnerami biznesowymi.

Naszym nadrzędnym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której działalność operacyjna CRMC pozwoli w pełni zrealizować układ z wierzycielami. Jesteśmy obecnie na etapie intensywnych negocjacji z wybranymi partnerami, koncentrując się głównie na mediach radiowych i internetowych. Aby zapewnić atrakcyjne warunki kooperacji naszym partnerom jesteśmy w stanie zaproponować nawet 100% przedpłaty. Bardzo liczę na to, że uda nam się poprawić sytuację CR Media Consulting. Niewątpliwie, wiadomość o odblokowaniu kont bankowych oraz wpływ środków finansowych utwierdza naszą determinację i motywację do dalszej pracy nad rozwojem spółki – dodaje Michał Dzienisz.

Hanna LaskowskaOdblokowano konta CR Media Consulting

Podziel się!

O autorze

hania