Odświeżony VAT.pl

Portal Podatkowej Strefy Informacji VAT.pl odczuwa w ostatnich tygodniach wzmożone zainteresowanie wśród podatników. W związku z akcesją Polski do Unii Europejskiej oraz w wyniku wejścia w życie nowej ustawy o podatku VAT zmieniły się zasadniczo przepisy podatkowe i zasady funkcjonowania firm na rynku. Odpowiedzi i rozwiązania wielu wątpliwości znaleźć można na łamach serwisu VAT.pl rozbudowanego i odświeżonego specjalnie na tą okazję.

Sposób, a w zasadzie tempo, wprowadzania w życie nowej ustawy i przepisy przejściowe, pozostawiały wiele do życzenia. Mieliśmy w ostatnich tygodniach sporo pracy z bieżącym redagowaniem serwisu – twierdzi Jacek Wawrowski – redaktor naczelny portalu. Ustawa o VAT datowana na 11 marca, ukazała się w Dzienniku Ustaw z 5 kwietnia, a część jej przepisów weszła w życie zaraz po Świętach Wielkanocnych, większość obowiązuje od 1 maja. Dodatkowo szereg rozporządzeń do ustawy Minister Finansów wydał w ostatnich dniach kwietnia, co nie ułatwiło firmom przygotowania się do nowych warunków. Dzisiaj możemy stwierdzić ze serwis VAT.pl sprostał wyzwaniu skatalogowania najnowszych aktów prawnych, rozporządzeń, deklaracji i komentarzy do nowej ustawy.

Technologia i Internet w znaczący sposób pomogła firmom w szybkim i łatwym dotarciu do informacji, co w tradycyjny sposób przy tak krótkich terminach nie byłoby możliwe. Mamy nadzieję, że użytkownicy portalu VAT.pl, zgodnie z naszą ideą -„mniej podatków więcej zysków”- będą lepiej przygotowani do działania na unijnym rynku co pozwoli im skupić się na meritum własnego biznesu – mówi J. Wawrowski.

Wchodząca w życie ustawa o VAT wprowadza szereg nowych regulacji, a na interpretację przepisów i zasad ich stosowania przyjdzie nam jeszcze poczekać. Lista niejasności i błędów z każdym dniem się wydłuża i już powstają projekty zmiany w ustawie. VAT.pl przy współpracy z Telefoniczną Agencją Informacyjną monitoruje najważniejsze tytuły prasowe i kilka razy w tygodniu publikuje przegląd najświeższych informacji dotyczących podatku..

Nowym narzędziem dla zapracowanych i ceniących wygodę podatników są również aktywne druki formularzy podatkowych. Serwis wprowadził możliwość opłacenia w drodze SMS i pobrania przez podatników aktualnych druków w odpowiednim dla siebie formacie (World, Excel, PDF) – pozostaje tylko wypełnić i wydrukować.

Dopełnieniem zmian jest nowa szata graficzna odświeżająca jego wizerunek. VAT.pl to serwis kierowany dla małych i średnich firm, działający wraz z siostrzanym serwisem PIT.pl od 2000 roku. Łącznie serwisy odnotowują ok. 200.000 wizyt w ciągu miesiąca. Od początku istnienia większość informacji dostarczana jest podatnikom bezpłatnie.

http://www.VAT.pl
http://www.PIT.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top