OGICOM: kolejne przejęcia

Opublikowano: 17 maja 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

OGICOM przejął trzy kolejne firmy hostingowe: 4me.pl, Netnova i Mojekonto.pl. Spółka zapowiada w najbliższym czasie dalsze działania konsolidujące rynek.
4me.pl, Netnova i Mojekonto.pl zdecydowały się na sprzedaż swoich klientów, jako że nie były w stanie zapewnić oczekiwanej przez nich jakości, kompleksowości i stabilności usług hostingowych. Transakcja umożliwiła tym firmom wyjście z zyskiem z coraz mniej rentownego przedsięwzięcia, a ich klientom zapewniła zdecydowanie wyższą jakość usług w dotychczasowych cenach.

„W podobnej sytuacji, co przejęte firmy, jest bardzo dużo podmiotów na rynku. Nie są one w stanie podnieść jakości swoich usług, bo zbyt mała liczba klientów nie pozwala na inwestycje w rozwój platformy webhostingowej. A brak tych inwestycji, powoduje odchodzenie klientów. Jedyne rozsądne wyjście to sprzedanie się większemu graczowi” – mówi Krzysztof Szyszka, Prezes Zarządu OGICOM Sp. z o.o.

OGICOM od kilku lat konsoliduje rynek hostingu. Spółka do tej pory przejęła i z sukcesem zintegrowała klientów wielu firm na rynku hostingu, jak m.in., Spider, Dialcom, Arges, Poltronic, Centrum.pl, Powerweb, 21net, RST, BMP.net, And.pl i inne.

„Doświadczenia wyniesione z tych przejęć pozwalają nam bardzo łatwo integrować kolejne firmy, a ich liczba w tym roku na pewno nie skończy się na trzech. Planujemy w 2006 roku kupić jeszcze kilka innych spółek, w tym także jedną lub dwie o bardziej znanej marce” – zapowiada Krzysztof Szyszka.

Polski rynek hostingu jest jednym z najbardziej rozdrobnionych na świecie. Tworzy go ok. 1000 dostawców, z czego zdecydowana większość to niewielkie, działające lokalnie podmioty. Konsolidacja tego rynku jest nieuniknionym i z punktu widzenia klienta bardzo pozytywnym zjawiskiem, bo oznacza wzbogacanie oferty i podniesienie standardów świadczenia usług.

www.ogicom.pl

Hanna LaskowskaOGICOM: kolejne przejęcia

Podziel się!

O autorze

hania