One-2-One przejmuje czeską firmę

One-2-One S.A. przejął spółkę Advanced Telecom Services (ATS) – czeskiego lidera w zakresie rozwiązań mobilnych. Transakcja o wartości 4 mln 450 tys USD wiąże się z realizacją planów ekspansji na rynki państw Europy Środkowo-Wschodniej.
Spółka działa na rynku od 1997 roku i od samego początku jest rentowna. ATS ma dominującą pozycję w zakresie rozwiązań mobilnych na czeskim rynku. Posiada silną pozycję zarówno w segmencie dystrybucji tzw. contentu mobilnego (dzwonki, gry, tapety, aplikacje na telefon komórkowy) oraz marketingu mobilnego.

Podobnie jak One-2-One, ATS ma mocną pozycję we współpracy z mediami zarówno drukowanymi, jak i stacjami telewizyjnymi. Do klientów ATS należą wydawnictwa: Ringier, Sanoma, Axel Springer, Passauer Neue Presse oraz stacje telewizyjne: Ocko, MTV i Ceske Televize. W portfolio ATS znajdują się też znane marki, czego przykładem mogą być: Tesco, Coca-Cola, Audi, Nokia czy Ester Lauder oraz operatorzy komórkowi: O2, T-Mobile, Vodafone.

Przejęcie ATS jest ważnym krokiem w kierunku stworzenia regionalnej środkowoeuropejskiej grupy specjalizującej się w usługach mobilnych. Spółka ma dominującą pozycję na rynku czeskim i naturalnym obszarem ekspansji jest dla ATS rynek słowacki. Przejęcie to wzmocni naszą pozycję w Europie Centralnej, w której zamierzamy osiągnąć dominującą pozycję w segmencie dodanych usług mobilnych. – mówi Tomasz Długiewicz prezes One-2-One.

Przychody spółki ATS w 2006 roku wyniosły (w tys. PLN) 19 093, EBITDA 769, EBIT 683, a zysk netto 473. Prognozy spółki zakładają stopniowy stabilny wzrost przychodów oraz ponad dwukrotny wzrost zysku jeszcze w tym roku.

Obecny prezes ATS Pan Michał Horak planowane jest powołanie na wiceprezesa zarządu One-2-One, który będzie odpowiedzialny za rozwój ATS oraz ekspansję Grupy w Europie Centralnej.

Strategia rozwoju ATS zakłada poszerzenie oferty do zakresu oferowanego przez One-2-One Media Solutions oraz ekspansję na rynek słowacki. Wartością dodaną transakcji będzie także możliwość wykorzystania contentu oferowanego przez ATS przez spółki tworzące polską część grupy kapitałowej One-2-One.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry