Onet.pl czempionem jakości

Portal www.onet.pl zdobył pierwsze miejsce wśród portali internetowych w kategorii CZEMPION JAKOŚCI. Jest to wyróżnienie przyznawane w teście porównawczym magazynu komputerowego NEXT.

Redakcja magazynu NEXT wzięła ‘pod lupę’ między innymi nową stronę główną Onetu, która funkcjonuje od kwietnia 2008 roku. Na uwagę dziennikarzy magazynu zasłużyło menu w postaci jednopoziomowej belki u góry ekranu oraz skróty do najważniejszych serwisów portalu.

Zdaniem redakcji ważną cechą Onetu jest możliwość personalizowania elementów na stronie głównej. Użytkownik może włączyć gadżety pozwalające na czytanie wiadomości z innych portali oraz obsługę poczty elektronicznej. Ważne dla użytkowników jest także uporządkowanie informacji i przejrzysty układ serwisu. Również w tej kategorii portal Onet.pl zdobył zdaniem autorów testu wysokie miejsce.

Obowiązkowym elementem każdej strony głównej jest wyszukiwarka. Na zwycięskiej stronie działa wyszukiwarka przeszukująca zarówno zasoby Onetu, jak i całego Internetu.

W teście oprócz Onetu www.onet.pl (zwycięskie 82 pkt.) udział wzięły: iGoogle www.google.pl/ig (71 pkt.), Interia.pl www.interia.pl (70 pkt.), Wirtualna Polska www.wp.pl (67 pkt.), Gazeta.pl www.gazeta.pl (64 pkt.), MSN Polska http://pl.msn.com (48 pkt.) i o2.pl www.o2.pl (45 pkt.).

Test został opublikowany w październikowym wydaniu magazynu komputerowego NEXT.

Wyróżnienie „Czempion Jakości” przyznawane jest najlepszym produktom w kategoriach Hardware, Software i Internet, wyłonionym przez laboratorium Bauer ITLa podczas profesjonalnych testów porównawczych na potrzeby redakcji magazynu komputerowego NEXT. Testy wykonywane są indywidualnie dla wybranych produktów i zbiorowo dla poszczególnych grup produktów, a wyniki publikowane są opisowo i w zestawieniach na łamach kolejnych wydań czasopisma komputerowego NEXT. Testy przeprowadzane są według ściśle określonych procedur, a kryteria oceny są ujawniane wraz z publikacją wyników na łamach czasopisma. Logo CZEMPION JAKOŚĆ jest znakiem informującym, że produkt z kategorii Hardware, Software lub Internet pod względem jakości oceniony został najwyżej spośród aktualnie dostępnych na rynku i testowanych w Bauer IT Lab.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top