Onet.pl czempionem jakości

Portal www.onet.pl zdobył pierwsze miejsce wśród portali internetowych w kategorii CZEMPION JAKOŚCI. Jest to wyróżnienie przyznawane w teście porównawczym magazynu komputerowego NEXT.

Redakcja magazynu NEXT wzięła ‘pod lupę’ między innymi nową stronę główną Onetu, która funkcjonuje od kwietnia 2008 roku. Na uwagę dziennikarzy magazynu zasłużyło menu w postaci jednopoziomowej belki u góry ekranu oraz skróty do najważniejszych serwisów portalu.

Zdaniem redakcji ważną cechą Onetu jest możliwość personalizowania elementów na stronie głównej. Użytkownik może włączyć gadżety pozwalające na czytanie wiadomości z innych portali oraz obsługę poczty elektronicznej. Ważne dla użytkowników jest także uporządkowanie informacji i przejrzysty układ serwisu. Również w tej kategorii portal Onet.pl zdobył zdaniem autorów testu wysokie miejsce.

Obowiązkowym elementem każdej strony głównej jest wyszukiwarka. Na zwycięskiej stronie działa wyszukiwarka przeszukująca zarówno zasoby Onetu, jak i całego Internetu.

W teście oprócz Onetu www.onet.pl (zwycięskie 82 pkt.) udział wzięły: iGoogle www.google.pl/ig (71 pkt.), Interia.pl www.interia.pl (70 pkt.), Wirtualna Polska www.wp.pl (67 pkt.), Gazeta.pl www.gazeta.pl (64 pkt.), MSN Polska http://pl.msn.com (48 pkt.) i o2.pl www.o2.pl (45 pkt.).

Test został opublikowany w październikowym wydaniu magazynu komputerowego NEXT.

Wyróżnienie „Czempion Jakości” przyznawane jest najlepszym produktom w kategoriach Hardware, Software i Internet, wyłonionym przez laboratorium Bauer ITLa podczas profesjonalnych testów porównawczych na potrzeby redakcji magazynu komputerowego NEXT. Testy wykonywane są indywidualnie dla wybranych produktów i zbiorowo dla poszczególnych grup produktów, a wyniki publikowane są opisowo i w zestawieniach na łamach kolejnych wydań czasopisma komputerowego NEXT. Testy przeprowadzane są według ściśle określonych procedur, a kryteria oceny są ujawniane wraz z publikacją wyników na łamach czasopisma. Logo CZEMPION JAKOŚĆ jest znakiem informującym, że produkt z kategorii Hardware, Software lub Internet pod względem jakości oceniony został najwyżej spośród aktualnie dostępnych na rynku i testowanych w Bauer IT Lab.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry