Onet został właścicielem PCLab.pl

Grupa Onet.pl przejęła serwis PCLab.pl, który jest jednym z największych polskich profesjonalnych wortali o tematyce komputerowej. Jak przekonuje Paweł Pilarczyk, twórca i i dotychczasowy właściciel PCLab.pl – dla portalu to ogromna szansa. Użytkownicy mają jednak wątpliwości.

onet-ico_300jpgPCLab.pl jest jednym z największych i najpopularniejszych polskich serwisów o tematyce komputerowej. Co miesiąc stronę odwiedza ponad 2 miliony internautów, którzy generują 12 milionów odsłon (źrodło: stat.pl, marzec 2009). Publikowane są na niej między innymi aktualności ze świata IT, recenzje i testy.

Nawiązanie współpracy z Onet.pl ma na celu przede wszystkim uczynienie z PCLab.pl serwisu jeszcze ciekawszego i jeszcze bogatszego w treści. Dzięki tak dużemu partnerowi z ogromnym doświadczeniem wprowadzać będziemy mogli nowe funkcjonalności, na które do tej pory nie mogliśmy sobie pozwolić ze względów finansowych lub technicznych, np. na przykład wideo recenzje w HD. Onet.pl znacząco wzmocni PCLab.pl technologicznie, również poprzez przeniesienie serwisu i forum na nowoczesne serwery, co podniesie znacznie komfort korzystania z wortalu – nie kryje zadowolenia Paweł Pilarczyk.

Wsparcie finansowe Onetu pozwoli na zwiększenie liczby współpracujących dziennikarzy. Umożliwi także zakup profesjonalnego sprzętu pomiarowego, służącego do testów sprzętu w laboratorium PCLab.pl.

Użytkownicy serwisu mają jednak obawy. W komentarzach pod tekstem ogłaszającym przejęcie pojawiają się wątpliwości, czy kojarzony z wysokim poziomem merytorycznym PCLab.pl, nie zmieni swojego charakteru. Na takie głosy Paweł Pilarczyk odpowiada:

Domyślam się, że niektórzy z Was mogą się obawiać, że po nabyciu przez Onet serwis PCLab.pl zmieni swój obecny charakter. Chciałbym wszystkich uspokoić: naszym celem jest rozwój i udoskonalanie serwisu w dotychczasowym, profesjonalnym kierunku (…) Nie obawiajcie się, że zwiększona liczba artykułów będzie się wiązać z obniżeniem ich jakości. Nasze publikacje będą przynajmniej tak szczegółowe jak do tej pory (a postaramy się, by były jeszcze obszerniejsze!), a przy tym będzie ich więcej – pisze.

Jakie zaś korzyści z przejęcia odniesie Onet?

Dla Onetu pozyskanie tak doświadczonego partnera, jakim jest PCLab.pl, jest kolejnym krokiem milowym w rozwoju naszych kompetencji w dziedzinie nowych technologii, bo trzeba pamiętać, że Grupa Onet.pl dziś to nie tylko duża grupa medialna, ale również spółka technologiczna. Zamierzamy zachować unikalny brand PCLab.pl oraz chcemy jak najbardziej wykorzystać wiedzę i kompetencje założyciela serwisu, który jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy piszących o nowych technologiach – skomentował Łukasz Wejchert, Prezes Zarządu Onet.pl

Treści pozyskane z PCLab.pl mają wzbogacić sekcję Technowinek i wchodzące w jej skład serwisy – FKN, Republika, Komputery. Skutkować ma to stworzeniem dużej platformy tematycznej, skierowanej zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Grupa Onet.pl nie ujawnia wartości transakcji.

Grafika pochodzi z seriwsu PCLab.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry