Onkyo NO. 1 w 2008 roku

Według opracowania Gfk Polonia, Instytutu badania opinii, rynku i konsumpcji dotyczącego sprzedaży na rynku audio w Polsce w ubiegłym roku wynika, że produkty Onkyo nadal sprzedają się zdecydowanie lepiej niż produkty konkurencji, biorąc pod uwagę wyłącznie firmy specjalizujące się w produkcji urządzeń audio.
Firma Onkyo objęła 5,43% udziału, w szacowanym na 112,606 mln € globalnym rynku audio w Polsce, co oznacza wzrost o 17,5% w stosunku do obrotów uzyskanych w roku poprzednim. Warto zaznaczyć, że cały rynek audio wzrósł w tym okresie tylko o 6,8%.

W kategorii „amplitunery z Dolby Digital” firma Onkyo osiągnęła największą sprzedaż w Polsce, a wartość sprzedaży amplitunerów wzrosła w stosunku do roku poprzedniego o 34%. Niesatysfakcjonujący wynik z punktu widzenia udziału w całości sprzedaży, osiągnęła firma Yamaha, tracąc 13% udziału w rynku posiadanego w roku 2007. Równocześnie wartość sprzedaży amplitunerów Yamaha była o 22% niższa od lidera w tej klasie firmy Onkyo. W ujęciu ilościowym rynek amplitunerów wzrósł w 2008 roku o ponad 10% w stosunku do roku poprzedniego. Firma Onkyo odnotowała wzrost sprzedaży w tej kategorii o niemal 15% do 13 tys. produktów.

Bardzo ciekawy wynik zanotowano w kategorii kompletnych systemów do kina domowego. Sprzedaż ilościowa produktów Onkyo była ponad czterokrotnie wyższa niż systemów firmy Denon. Równocześnie firma Onkyo zwiększyła udział wartościowy w tej kategorii produktów za cały rok, w stosunku do udziału po trzech kwartałach o 20%.
Następną  niespodzianką są wyniki w kategorii systemów mini/micro w roku 2008. Sprzedaż ilościowa produktów Onkyo (systemy CS 325, CS 525) była dwukrotnie wyższa niż systemów firmy Yamaha.

Henryk Nawrath, Prezes firmy E.I.C. Sp z o.o., wyłącznego dystrybutora sprzętu Onkyo w Polsce, prognozuje na rok 2009 kolejny wzrost sprzedaży zaawansowanych systemów kina domowego o wartości powyżej 3000 złotych oraz amplitunerów w wyższych przedziałach cenowych. Dodaje, że firma Onkyo wprowadza do swojej oferty cały szereg elektryzujących produktów. Największą nowością w nadchodzącym sezonie będą amplitunery wyposażone w technologię odtwarzania jedenastokanałowego dźwięku w wersji 9.2. Prezes Nawrath nie ukrywa, że drugim elementem ekspansji firmy Onkyo ma być sprzedaż pełnowymiarowych systemów hi-fi bazujących na technologii cyfrowej i analogowej, w aliansie z produktami czołowych wytwórców takich jak: Tannoy, Quadral, czy Klipsch.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top