otoPraca.pl wprowadza bazę profilów zawodowych

Serwis ogłoszeń o pracę Grupy AllegrootoPraca.pl – uruchomił internetową bazę profilów zawodowych osób poszukujących pracy. Nowe narzędzie ma umożliwiać firmom zmniejszenie kosztów i skrócenie czasu rekrutacji.

Baza profilów zawodowych ma różnić się od innych tego typu rozwiązań obecnych na rynku. Jest darmowa i ogólnodostępna, nawet dla firm nie będących klientami serwisu. Pracodawcy mogą, po wejściu na stronę otopraca.pl/kandydaci, przeglądać profile, w których pracownicy nieodpłatnie zamieścili informacje o doświadczeniu, wykształceniu, umiejętnościach, a także preferencjach zawodowych. W profilu nie ma natomiast danych kontaktowych.

Jeśli pracodawca znajdzie kandydatów, którzy odpowiadają jego wymaganiom, wtedy może się zalogować i poprosić ich o pełne CV uwzględniające także dane osobowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu firmy oszczędzają czas i pieniądze potrzebne do przeprowadzenia rekrutacji, a praca sama znajduje tych, który jej szukają – mówi Marta Krauze z serwisu otoPraca.pl.

Mechanizm działania bazy jest prosty. Osoba poszukująca pracy rejestruje się w serwisie otoPraca.pl, a następnie tworzy w nim swój profil zawodowy. Podaje w nim wybrane informacje o wykształceniu, doświadczeniu, kompetencjach, umiejętnościach, a także preferencjach zawodowych.

Tak przygotowana strona jest następnie udostępniania firmom, które poszukują pracowników w bazie profilów zawodowych. Pracodawcy wchodząc na stronę otopraca.pl/kandydaci mogą bardzo odnaleźć osoby, które posiadają wymagane kompetencje i np. mieszkają w konkretnym regionie.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry