Otwarcie API GG

Ankieta, biorytm, gra społecznościowa? Już od dziś każdy, kto ma ciekawy pomysł na aplikację, może zgłosić swój projekt i przetestować API GG.pl. Umożliwia to nowy serwis skierowany do developerów. Obecnie trwa faza testów otwartego API; docelowo serwis jest centrum developerskim usług GG Network, za pomocą którego firmy i osoby prywatne będą mogły tworzyć własne projekty aplikacji.

Serwis http://rozwoj.gg.pl poświęcony jest udostępnianiu użytkownikom API – interfejsu programowania aplikacji. Został on uruchomiony dla osób i firm zajmujących się tworzeniem aplikacji. Dzięki włączeniu społeczności developerów, programistów serwis GG.pl oraz inne usługi sieci GG Network będą mogły rozwijać się zgodnie z oczekiwaniami samych użytkowników, oferując liczne dodatki, gry, aplikacje i zabawy. Lista możliwości jest ograniczona jedynie pomysłowością developerów oraz kwestiami  bezpieczeństwa i ochrony prywatności użytkowników.

Od ponad 2 lat udostępniamy kilka różnych API dla developerów pozwalając na integrację własnych rozwiązań z usługami GG Network
– czytamy w najnowszym wpisie na blogu rozwoj.gg.pl – W związku z powstaniem nowej platformy społecznościowej GG.pl odświeżamy serwis dla developerów. Chcemy, aby było to miejsce skupiające informacje o wszystkich możliwych sposobach integracji usług GG Network z aplikacjami zewnętrznymi.

GG Network obecnie posiada trzy platformy API. W ramach nowego serwisu udostępniono już dokumentację API Blipa i Botów:
– BlipAPI umożliwia dostęp do zasobów serwisu Blip.pl
– BotAPI umożliwia stworzenie własnego bota Gadu-Gadu w celu oferowania funkcji informacyjnych dla własnej grupy użytkowników.

Już wkrótce publiczne stanie się także API GG.pl, każdy będzie mógł realizować swoje pomysły i  tworzyć ciekawe aplikacje do serwisu GG.pl. Aby testować API GG.pl po zalogowaniu się na stronie rozwoj.gg.pl należy wypełnić i wysłać elektronicznie krótki formularz zgłoszeniowy o utworzenie aplikacji zewnętrznej. Na razie jest to tylko zgłoszenie, bez uzyskania klucza autoryzującego. Z uwagi na jedną z najliczniejszych społeczności (Gadu-Gadu), aplikacje będą autoryzowane przez producenta tak, aby zapewnić wysoką prywatność użytkowników i bezpieczeństwo  integracji tworzonych aplikacji z usługami GG Network.

Oprócz formularza zgłoszenia aplikacji i dokumentacji API ważną częścią serwisu rozwoj.gg.pl jest blog, gdzie pisać będą developerzy dla developerów – miejsce wymiany doświadczeń i pomysłów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry