Outsourcing rozwoju w Ericssonie

Ericsson podpisał z IBM list intencyjny w sprawie outsourcingu rozwoju, wdrożeń oraz utrzymania aplikacji IT wspierających działania operacyjne i biznesowe firmy Ericsson na całym świecie.

W liście intencyjnym zostały przedstawione zasady przyszłej współpracy Ericsson z IBM. Ostateczne porozumienie zostanie podpisane najprawdopodobniej w trzecim kwartale roku 2003. Porozumieniem zostanie objęty również transfer pracowników firmy Ericsson z działu Process and Application do IBM.

Outsourcing rozwoju, wdrożeń i utrzymania wewnętrznych aplikacji IT jest kolejnym krokiem procesu outsourcingu IT/IS firmy Ericsson. Pierwszym krokiem była umowa z firmą HP na outsourcing infrastruktury IT podpisana 4 czerwca tego roku.

Decyzja o outsourcingu działań IS/IT jest częścią zmian zachodzących w firmie Ericsson na obszarze IS/IT. Dzięki outsourcingowi działań IT Ericsson zamierza znacznie zredukować koszty związane z IT/IS oraz osiągnąć większą elastyczność w dostosowaniu środków i umiejętności do aktualnych potrzeb rynku.

http://www.ericsson.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top