Overstock.com: pospieszyliśmy się ze zmianą nazwy na O.CO

Pół roku po zmianie nazwy z Overstock.com na O.CO, amerykańska firma postanowiła powrócić do swej oryginalnej nazwy. Przedstawiciele internetowego sprzedawcy twierdzą, że była to zbyt pochopna decyzja.

Firma Overstock.com kupiła domenę O.CO w lipcu ubiegłego roku za 350 tys. dolarów. Był to jeden z hitów otwierającego się właśnie kolumbijskiego rejestru. Na początku bieżącego roku firma przedstawiła swój plan wykorzystania nazwy jako skrótu do strony internetowej. Szybko okazało się jednak, że to więcej niż skrót – firma postanowiła zmienić swoją nazwę na O.CO.

Overstock.com: pospieszyliśmy się ze zmianą nazwy na O.CO 1Ale decyzja nie była najlepsza, przekonują obecnie przedstawiciele firmy. Co prawda klienci zareagowali pozytywnie na nową nazwę, ale zbyt często mylili w swych przeglądarkach O.CO z O.COM.

Zmiana zaszła zbyt szybko, co wprowadzało zamieszczanie wśród ludzi. To oznacza, że nie wykonaliśmy dobrej roboty. Będziemy wciąż skupiać się na O.CO, choć może w wolniejszym tempie – powiedział Jonathan Johnson, prezes Overstock.com.

Rejestr .CO osiągnął świetny wynik – ponad milion zarejestrowanych nazw w niecały rok. Nie rozwiązuje to jednak problemu: internauci wciąż mylą .CO z .COM. Boleśnie odczuła to właśnie Overstock.com.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry