Overstock.com: pospieszyliśmy się ze zmianą nazwy na O.CO

Pół roku po zmianie nazwy z Overstock.com na O.CO, amerykańska firma postanowiła powrócić do swej oryginalnej nazwy. Przedstawiciele internetowego sprzedawcy twierdzą, że była to zbyt pochopna decyzja.

Firma Overstock.com kupiła domenę O.CO w lipcu ubiegłego roku za 350 tys. dolarów. Był to jeden z hitów otwierającego się właśnie kolumbijskiego rejestru. Na początku bieżącego roku firma przedstawiła swój plan wykorzystania nazwy jako skrótu do strony internetowej. Szybko okazało się jednak, że to więcej niż skrót – firma postanowiła zmienić swoją nazwę na O.CO.

Overstock.com: pospieszyliśmy się ze zmianą nazwy na O.CO 1Ale decyzja nie była najlepsza, przekonują obecnie przedstawiciele firmy. Co prawda klienci zareagowali pozytywnie na nową nazwę, ale zbyt często mylili w swych przeglądarkach O.CO z O.COM.

Zmiana zaszła zbyt szybko, co wprowadzało zamieszczanie wśród ludzi. To oznacza, że nie wykonaliśmy dobrej roboty. Będziemy wciąż skupiać się na O.CO, choć może w wolniejszym tempie – powiedział Jonathan Johnson, prezes Overstock.com.

Rejestr .CO osiągnął świetny wynik – ponad milion zarejestrowanych nazw w niecały rok. Nie rozwiązuje to jednak problemu: internauci wciąż mylą .CO z .COM. Boleśnie odczuła to właśnie Overstock.com.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry