PARP uruchamia konkurs Bony na innowacje dla małych i średnich przedsiębiorstw

Opublikowano: 6 czerwca 2016. Kategoria: Rynek. Tagi:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła konkurs, którego celem jest pobudzenie współpracy nauki i biznesu poprzez finansowanie usług świadczonych przedsiębiorcom przez jednostki naukowe. Oferowane przez nie nowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania oraz specjalistyczna wiedza będą wsparciem dla około 2300 przedsiębiorców, którzy uzyskają dotacje w tej perspektywie finansowej. Konkurs potrwa do 30 stycznia 2017 r. i jest podzielony na dwumiesięczne etapy.

parpO dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, mali lub średni przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru. Dzięki uzyskanemu wsparciu firmy będą mogły zwiększyć swoją konkurencyjność i innowacyjność. Przyczyni się do tego możliwość zakupienia od jednostek naukowych usług będących innowacją produktową (nowy lub znacząco ulepszony wyrób, usługa lub projekt wzorniczy) lub innowacją procesową (opracowanie technologii produkcji). Przedsiębiorcy, którzy otrzymają dofinansowanie, mogą liczyć na wsparcie w wysokości od 60 tys. zł do 400 tys. zł.

Konkurs jest prowadzony w ramach Poddziałania 2.3.2 „Bony na innowacje dla MŚP”, które jest finansowane ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Kwota przeznaczona na dofinansowanie w konkursie wynosi 62,5 mln zł.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków, regulamin konkursu i niezbędne wzory dokumentów dostępne są na stronie www.poir.parp.gov.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: info@parp.gov.pl.

 

Dawid ZarazińskiPARP uruchamia konkurs Bony na innowacje dla małych i średnich przedsiębiorstw

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.